TAIGA - nowe wydawnictwo mangowe

Autor: Taiga Redaktor: Ludwik

Dodane: 18-04-2013 06:00 ()


 

Wydawnictwo Taiga powstało w kwietniu 2013 roku z wieloletniej z pasji dla mangi i kultury Japonii. Choć dopiero stawiamy pierwsze kroki na polskim rynku komiksowym, nie brak nam doświadczenia i zaangażowania. Chcemy, aby naszą ofertę cechowała różnorodność i jak najwyższa jakość wykonania.

 

 

Zapraszamy do poznania interesujących światów, wykreowanych przez japońskich mangaków, wyruszenia w drogę razem z naszymi bohaterami, przeżywania ich przygód i emocji. Mamy nadzieję, że uda się Was rozbawić, poruszyć, a nawet... przestraszyć.

Tworząc wydawnictwo, zwracamy szczególną uwagę na Wasze opinie i uwagi, dlatego też zachęcamy do dzielenia się nimi na forum, fan page'u Taigi na Facebooku oraz Twitterze. Każda z nich będzie dla nas cenna, a pytań nie pozostawimy bez odpowiedzi.

 

 

Poniżej przedstawiamy pierwsze zapowiedzi wydawnictwa Taiga:

 

"Strażniczka Orelianu"

Autor: Rin Kōduki.

Data wydania: maj 2013

 

Książę Orelianu ma opinię niepoprawnego kobieciarza. Airę zaś od dziecka szkolono do obrony królestwa. Zdyscyplinowana, poświęcająca cały swój czas na treningi i pomoc niezamożnym rodzicom dziewczyna nie miała nigdy do czynienia z płcią przeciwną. Dzięki swym zasługom zostaje wybrana na osobistego ochroniarza księcia. Śmiałe zaloty Rudy'ego nie robią na niej wrażenia, wręcz przeciwnie - tylko ją odstręczają. Kiedy jednak dostrzega dobroć księcia dla ubogich poddanych, a najbliżsi następcy tronu zaczynają knuć przeciw niemu spisek, Aira nie jest już tak pewna swych uczuć... „Strażniczka Orelianu" to nie kolejna wersja „Zmierzchu", gdzie królewicz na białym koniu ratuje z każdej opresji naiwną wybrankę. Rin Kouduki bawi się utartymi schematami. W tej jednotomowej mandze shojo tradycyjne role zostają odwrócone. To kobieta walczy i broni księcia, a czasem nawet... uderzy go w twarz!

 

 

"Pet Shop of Horrors"

Autor: Matsuri Akino

Data wydania: lipiec 2013

 

W mrocznych zaułkach Chinatown ekscentryczny Hrabia prowadzi sklep z tajemniczymi, przerażającymi kreaturami. Nie są one jednak dostępne dla każdego - aby zostać ich właścicielem, należy spełnić specjalne warunki. Przede wszystkim jednak kupujący muszą odznaczać się dużą odwagą, bo humanoidalne zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla ich życia... W popularnej mandze Akino Matsuri kontakt z nadprzyrodzonymi zjawiskami z pogranicza jawy i koszmarnego snu jest jedynie pretekstem do ukazania najciemniejszych stron ludzkiej natury. Często ujawnia się ona dzięki takim uczuciom jak rozczarowanie, ambicja, żal, a przede wszystkim miłość. Pierwsza część serii składa się z dziesięciu nowel graficznych, powiązanych dzięki przestrzeni sklepu, osobie Hrabiego i detektywowi, Leonowi Orcot, badającemu sprawę niewyjaśnionych morderstw w Chinatown. Oryginalni bohaterowie i niesamowity klimat to niewątpliwie najmocniejsze cechy „Pet Shop of Horrors".

 

"Walkin' Butterfly"

Autor: Chihiro Tamaki

Data wydania: sierpień 2013

 

Michiko ma 19 lat. Wysoka i bardzo chuda, czuje się jak monstrum stworzone przez szalonego naukowca. Nie może odnaleźć swego miejsca w życiu i co rusz zmienia pracę. Kiedy dostaje zlecenie dostarczenia cateringu na pokaz mody, zostaje omyłkowo wzięta za modelkę. Łatwiej jej podążać za kolejnymi instrukcjami i wyjść na wybieg, niż wytłumaczyć błąd organizatorom. Tylko projektant Mihara domyśla się, że Michiko nie jest zawodową modelką i rzuca jej wyzwanie: „Nie przetrwasz w tym świecie ani jednego dnia, bo nie potrafisz dostrzec tego, kim naprawdę jesteś". Od tej pory Michiko ma cel i chce zmienić swoje życie. Modeling bowiem to dla niej nie tylko przechadzanie się w blasku jupiterów, ale też lekcja samoakceptacji i pokonania własnej niepewności. „Walkin' Butterfly" to czterotomowa seria z pogranicza shojo i yosei, stworzona przez Chihiro Tamaki. W 2008 r. została zaadaptowana na serial telewizyjny, składający się z 12 odcinków. Tytuł cieszy się dużą popularnością w Japonii i Stanach Zjednoczonych.


comments powered by Disqus