IV Mistrzostwa Krakowa w jedzeniu pączków

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 14-02-2007 02:06 ()


W najbliższy czwartek w restauracji Wierzynek w Rynku Głównym rozegrane zostaną IV Mistrzowstwa Krakowa w jedzeniu pączków na czas.

 

Zawodnicy będą mieli do dyspozycji pięć minut, górę pączków i szklankę wody. Jury, pod przewodnictwem red. naczelnego "Gazety Krakowskiej" Janusza Kozioła oraz m.in. red. Leszka Mazana i barda Olka Makino Kobylińskiego, liczyć będzie ile pączków pochłonie najlepszy zawodnik. Nad bezpieczeństwem śmiałków czuwać będzie lekarz. Pączków nie zabraknie również dla vipów i dziennikarzy, którzy również mogą się zmierzyć w jedzeniu. Dla nich organizatorzy są nieco bardziej wyrozumiali i czas konkurencji ograniczyli do jednej minuty.

"Gazeta Krakowska" organizuje mistrzostwa Krakowa w jedzeniu pączków na czas, w tłusty czwartek już po raz czwarty.

W roku 2004 w restauracji Hawełka na starcie stanęło sześciu zawodników, w tym jedna dziewczyna. Wygrał Sebastian Bzyl, który zjadł trzy całe pączki. Wtedy jednak konkurencja trwała tylko minutę.

W następnym roku czas wydłużono do pięciu minut. Rywalizację wśród 17 zawodników wygrał Aleksander Morąg zjadając aż jedenaście pączków. Gospodarzem mistrzostw była restauracja Szlacheckie Jadło należąca do grupy Hawełka.

W ubiegłym roku III mistrzostwa Krakowa w jedzeniu pączków przeprowadzone były wspólnie z restauracją Wierzynek. 11 pączków zjadł Marek Ungar i on został mistrzem.

Kto zostanie mistrzem w tym roku? Czy rekord zostanie pobity? Najlepiej przekonać się na własne oczy - pyszna zabawa gwarantowana!

 

Źródło: wiadomości.wp.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...