Kolejna powieść ze świata Star Wars

Autor: Amber Redaktor: Ludwik

Dodane: 15-01-2013 06:56 ()


14 lutego nakładem wydawnictwa Amber, ukaże się książka Jamesa Luceno "Darth Plagueis". 

 

 

 

 

Tytuł: DARTH PLAGUEIS

Autor Luceno James

Seria: Star Wars

Oprawa: miękka

Cena: 39,80 zł

Data wydania: 14 Luty 2013

Wydawnictwo: Amber

 

 

 

 

 

Legendarna powieść, która stała się słynna wśród fanów Gwiezdnych Wojen na kilka lat przed oryginalnym wydaniem w 2012 roku.

Darth Plagueis był najpotężniejszym Lordem Sithów, jaki kiedykolwiek żył.

Lecz czy był jedynym, który tak naprawdę nigdy nie umarł?

Jedyną rzeczą, jakiej pragnie Darth Plagueis, jest władza absolutna, a jedyną rzeczą, jakiej się obawia - jej utrata. Jako uczeń zgadza się podążać wyboistą ścieżką nauk Sithów, a kiedy nadejdzie właściwy czas, obali swojego Mistrza... i poprzysięgnie sobie, że jego nigdy nie spotka podobny los - bo jako jedyny adept Ciemnej Strony Mocy poznał tajemnicę władzy ostatecznej... władzy nad życiem i śmiercią.

Darth Sidious, uczeń Plagueisa, pod okiem swojego Mistrza potajemnie zgłębia nauki Sithów, a oficjalnie pnie się po szczeblach władzy - najpierw jako senator, potem jako Kanclerz, by ostatecznie obwołać się Imperatorem galaktyki.

Dwaj Sithowie: Darth Plagueis i Darth Sidious - Mistrz i uczeń - zamierzają podbić galaktykę i unicestwić Zakon Jedi. Czy jednak zdołają wyzwolić się z okowów bezwzględnych tradycji Sithów? A może pragnienie władzy i marzenie o życiu wiecznym doprowadzą ich do zagłady?


comments powered by Disqus