Sigismundus Augustus - najnowsze dzieło Fabryki Gier Historycznych

Autor: FGH Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 18-10-2012 18:06 ()


{obrazek http://www.wydawnictwofgh.pl/images/sigismundus/sigismundus2a.jpg} Akcja gry „Sigismundus Augustus” zaczyna się w 1548 r. od objęcia rządów przez Zygmunta Augusta. Kończy się zaś śmiercią monarchy w 1572 r. W tym czasie graczom przyjdzie decydować o najważniejszych sprawach państwowych dotyczących wewnętrznej sytuacji kraju oraz roli Polski na arenie międzynarodowej. 

Rzeczpospolita szlachecka w najlepszym wydaniu! Pokieruj jednym z magnackich rodów walcząc o potęgę i wpływy w jednym z największych mocarstw XVI wiecznej Europy.

Dróg do celu jest wiele. Możesz wykazać się żołnierską fantazją, wejść na ścieżkę polityki zagranicznej i pozyskać potężnych sojuszników z innych państw Europy lub też zyskać sławę i poparcie na sejmach decydując o wewnętrznej polityce Rzeczpospolitej. Nie zaniedbuj jednak kultury – stań się mecenatem sztuki, przyjmując pod swoją opiekę artystów, którzy będą wychwalali Twój ród w swoich nieśmiertelnych dziełach.

W walce o tytuł pierwszego magnata Rzeczpospolitej będziesz miał licznych konkurentów. Czy sprostasz wyzwaniu i osiągniesz wieczną chwałę oraz stałe miejsce w historii Rzeczpospolitej? 

Gra oparta jest na dwóch głównych mechanikach (licytacja oraz worker placement), które znakomicie oddają klimat XVI wiecznej Polski. W trakcie swojej rundy gracze będą wysyłać klientów swojego rodu, aby wykonywali dla nich najróżniejsze sprawy: od prowadzenia zaciągu, poprzez pozyskiwanie ważnych osobistości i stronników, aż po zagraniczne misje dyplomatyczne. Mechanika licytacji zostanie natomiast wykorzystana podczas rozgrywania kolejnych sejmów, na które szlachta była zwoływana przez panującego władcę. Gracze, w trakcie trwania szlacheckich zjazdów, dzięki pozyskanemu poparciu posłów, senatorów oraz króla, będą walczyć o obsadzenie najważniejszych urzędów w państwie. Zadecydują również o uchwaleniu, lub nie, najistotniejszych dla ówczesnych dziejów RP ustaw. Nie będzie to jednak czysta gra, w której niejednokrotnie złoto odegra istotną rolę w pozyskaniu poparcia.

W „Sigismundus Augustus” występuje także element walki. W grze funkcjonują 3 rodzaje jednostek: piechota, husaria i artyleria. Dzięki użyciu prywatnych armii gracze będą mogli skutecznie zaszkodzić innym graczom porywając ich sprzymierzeńców, grabiąc ich majątek lub też dokonując zajazdu na dwór znienawidzonego rodu.

„Sigismundus Augustus” będzie grą niezależną językowo. Instrukcja zostanie przetłumaczona na dwa obce języki: angielski i niemiecki. Partnerem strategicznym FGH przy tym projekcie jest Fundacja Niepodległości.

Premiera jest zaplanowana na przełom listopada i grudnia tego roku. Prawdopodobna cena gry to ok. 150 zł. 

 

Autorzy: Adam Kwapiński, Michał Sieńko

Graficy: Iga W. Grygiel, Dagmara Stefańska, Małgorzata Śliwka, Szymon Charko, Radosław Jaszczuk

Tłumaczenie: Małgorzata Boryczka

Rodzaj gry: ekonomiczno-licytacyjna

Ilość graczy: 3 – 5

Wiek: 12+

Czas gry: 120 – 180 min

Premiera: listopad/grudzień 2012

 


comments powered by Disqus