Powrót Energii Atomowej

Autor: Murgen Redaktor: murgen

Dodane: 19-07-2006 22:58 ()


W Monachium w dniach 15-19 lipca 2006 odbyła się konferencja ESOF (Euroscience Open Forum), której tematem jest przyszłość energii atomowej w Europie. W konferencji wzieło udział ponad 2500 gości.

Obok wykładów odbyły się tam również pokazy wielu nowinek technicznych, jak na przykład latajacej kamery mającej wspomóc policję drogową oraz pojazdu napędzanego ogniwami paliwowymi.

Wnioski jakie powstały w toku dyskusji prowadzonych na konferencji, dotyczą m.in. problemu wzrostu kontrowersyjności energii atomowej w wyniku awarii kilku elektrowni, oraz wzrostu cen ropy w wyniku konfliktów na Bliskim Wschodzie. Zwraca się również uwagę na aspekt dostępności paliw kopalnych jak ropa i węgiel, których Unia Europejska importuje ponad połowę, oraz to, że złoża paliw kopalnych są ograniczone.

Ciekawym wnioskiem jest również to, że energia pozyskiwana ze źródeł odnawialnych niesie ze sobą więcej zagrożeń dla środowiska niż energia jądrowa, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszelkie instalacje pomocnicze. Ten wniosek spotkał się z niedowierzaniem wielu słuchaczy.

Takie konferencje mają się odbywać co dwa lata w różnych miastach europejskich. Strona konferencji: www.euroscience.org

Źródło: PAP


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...