Zima - nowy dodatek do 51. Stanu

Autor: Wydawnictwo Portal Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 27-08-2012 14:06 ()


{obrazek http://www.wydawnictwoportal.pl/wp-content/uploads/2012/08/Winter-51-okladka-200x288.jpg} Zima to dodatek do gier 51. Stan oraz Nowa Era wprowadzający nowe reguły oraz 54 nowe karty. Dodatek został zaprojektowany z myślą o graczach preferujących spokojny, planowy rozwój ponad szaloną agresję. 

Nadeszła zima. Nastało krótkotrwałe zawieszenie broni. Frakcje rozpoczęły przygotowania do kolejnego etapu wojny, zmagań, które rozpoczną się już wkrótce, na wiosnę. W między czasie wzmacniają swoją siłę. Dzięki odkryciu potężnego Frozen City zdobywają nowe możliwości, nowe kierunki rozwoju. Zima to ledwo przykrywka, dla ciężkiej pracy, której efektem będzie kolejna wojna… 

Rozgrywka w Zimie trwa równo sześć rund w czasie których gracze przygotowują się do wojny, która wybuchnie na wiosnę. W czasie każdej rundy gracze będą mogli wysyłać swoich robotników do Frozen City, specjalnej planszy reprezentującej pobliską metropolię – będą tam mogli wynająć najemników i znaleźć nowych liderów.

Cel gry zmienia się – gry nie wygrywa gracz, który zdobył 33 Punktów Zwycięstwa, to już nie wyścig i określenie, kto pierwszy dopadnie mety – w Zimie wygrywa gracz, który uzyska najwięcej Punktów Zwycięstwa w przeciągu sześciu tur. Masz czas i możliwości, by dokładnie zaplanować rozwój swojej frakcji.

W dodatku Zima pojawia się także nowa Frakcja – Teksas. Ziemie Teksasu są gęsto zaludnione, w każdej turze produkując aż czterech robotników! Co więcej, każdy z kontaktów na swojej karcie kontaktu gracz może użyć dwukrotnie w turze.

 

Podstawowe informacje:

Autor: Ignacy Trzewiczek

Ilustracje: Piotr Cieśliński

Wiek: od 10 lat

Liczba graczy: 2 - 4 osoby

Czas gry: 60 - 90 minut

Zawartość pudełka: 

  • 54 karty

  • plansza Frozen City

  • kość produkcji

  • żetony

  • instrukcja 


comments powered by Disqus