Krakowski Festiwal Muzyki Filmowej jednak się odbędzie!

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 23-03-2012 18:45 ()


Po wielu dniach niepewności miłośnicy muzyki filmowej mogą odetchnąć z ulgą. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie odbędzie się w dniach 24-26 maja.

 

 

Krakowski FMF, który wpisał się świetnie w kalendarz imprez w naszym kraju długo stał pod wielkim znakiem zapytania ze względu na obcięcie funduszy przez krakowski magistrat. Szczęśliwie Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic - organizatorzy festiwalu - nie dopuścili do tego by to wydarzenie przeszło do historii. Rozmach 5-ej edycji będzie co prawda ciut mniejszy niż w poprzednich latach ale nadal będzie się działo.

 

Tym razem to na początek festiwalu odbędzie się pokaz filmowy z towarzyszeniem muzyki na żywo. Obejrzeć i usłyszeć będzie można Pachnidło: Historię mordercy z muzyką Toma Tykwera (zarazem reżysera filmu), Johnny'ego Klimeka i Reinholda Heila.

 

Drugi dzień imprezy poświęcony będzie Wojciechowi Kilarowi, który obchodził będzie 80-te urodziny. W czasie koncertu usłyszeć będzie można fragmenty z filmów zilustrowanych muzyką maestro - m.in. z Draculi, Pana Tadeusza, Pianisty czy Dziewiątych Wrót

 

Na finał imprezy organizatorzy przyszykowali dwuczęściowy koncert. Jego pierwsza odsłona obejmie muzykę do filmów tworzących sagę o kultowych Obcych. Zabrzmią więc fragmenty partytur Jerry'ego Goldsmitha, Jamesa Hornera, Elliota Goldenthala i Johna Frizzella. Druga część składać się będzie z fragmentów partytur stworzonych przez Elliota Goldenthala m.in. do Wywiadu z Wampirem, Titusa Andronicusa czy Fridy.

 

Tradycyjnie odbywać się będą spotkania z zaproszonymi goścmi w ramach Akademii Festiwalowej, a w Kinie Pod Baranami będzie można obejrzeć filmy Julie Taymor, z którą współpracował Elliot Goldenthal, który podobnie jak Wojciech Kilar ma być obecny na festiwalu.

 

Koncerty jak w poprzednich edycjach odbywać się będą w hali ocynowni Arcelot Mittal.

 

Źródło: Festiwal Muzyki Filmowej

 

 


comments powered by Disqus