Tomasz Pizoń "Matryca" - wystawa w Galerii Labirynt

Autor: Kilm Redaktor: Kilm

Dodane: 07-09-2011 19:23 ()


 

Otwarcie wystawy 15.09.2011 (czwartek), godz. 19.00 Galeria Labirynt, Lublin, ul. Grodzka 3.

 

Tomek Pizoń łączy swoje doświadczenia artystyczne wyniesione z przestrzeni publicznej z efektami sceptycznej obserwacji zmian kulturowych zachodzących we wschodzącej Polsce.

„Matryca Kultury” powstaje w wyniku ciągłych interakcji twórców, dzieł i przypadkowych odbiorców. Jest to model prób ujawnienia potrzeb niszowych, ukrytych pod grubą warstwą kultury popularnej. W świecie, w którym wartość ocenia się po skuteczności kampanii marketingowych, krzyk artysty pod billboardem nie jest nawet szeptem..

Przedmiotem wystawy „matryca” są relacje między twórcą a odbiorcą w codziennym, chaotycznym środowisku. Artysta stawia bohaterów kultury naprzeciw siebie po czym zamienia ich role. Galeria na czas wystawy zostanie zmieniona w symboliczną maszynę taśmową, w której każdy odwiedzający może zobaczyć opowieść Tomka o procesie przemiany artysta-odbiorca i odbiorca-artysta w kontekście kultury high-low.

Tomek Pizoń jest studentem drugiego roku edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Wydziale Artystycznym UMCS. Od wielu lat ingeruje w przestrzeń publiczną, jego ulubionymi formami są szablon i instalacja wpisujące się w tkankę miejską w niemal niezauważalny sposób.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...