StarForce - porcja nowinek

Autor: Michał Rybicki Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 27-08-2011 16:36 ()


{obrazek http://starforce.eu/templates/StarForce2011/images/logo.png} Zapraszamy do zapoznania się z najświeższymi informacjami dotyczącymi zlotu miłośników Gwiezdnych wojen StarForce, który odbędzie się w Toruniu w dniach 9-11 września.

 

Pokazy walk na miecze świetlne przy Fontannie Cosmopolis

W tym roku otwarte atrakcje StarForce zaczynamy 9 września w piątek o 21.00 pokazem walk na miecze świetlne przy toruńskiej Fontannie Cosmopolis w wykonaniu członków Toruńskiego Imperium Star Wars oraz toruńskiej grupy Sugata. Pokaz będzie odbywać się po zmroku przy akompaniamencie muzyki towarzyszącej zwykle filmowym pojedynkom. Amatorzy codziennych występów fontanny na pewno nie będą czuli się zawiedzeni.

Zapraszamy wszystkich miłośników audiowizualnych wrażeń!

 

Parada na toruńskiej starówce

Atrakcje w sobotę 10 września rozpoczynamy paradą po ulicach Starego Miasta. Zbieramy się o 9.45 na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim, gdzie będzie okazja do zrobienia pierwszych zdjęć naszych ulubionych postaci. W wydarzeniu weźmie udział między innymi kilkudziesięciu członków organizacji kostiumowych Legion 501 oraz Rebel Legion. Zapraszamy wszystkich fanów posiadających jakiś kostium z Gwiezdnych Wojen do uświetnienia przemarszu swoją obecnością!

O 10.00 nastąpi wymarsz fanów, prowadzonych przez orkiestrę Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, grającą filmową muzykę. Ulicą Chełmińską dojdziemy do pomnika Kopernika na Rynku Staromiejskim, gdzie usłyszymy pierwsze słowa od organizatorów imprezy. Po krótkim przystanku udamy się Rynkiem Staromiejskim, ulicą Różaną i pod Łukiem Cezara na Plac Rapackiego, gdzie parada zakończy się. Stamtąd niezmotoryzowani uczestnicy zlotu będą mogli udać się tramwajem linii nr 1, jadącym w kierunku Reja, w pobliże Centrum Targowego PARK, gdzie o 11.30 rozpoczną się kolejne atrakcje.

Gorąco zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym klimatycznym wydarzeniu na ulicach toruńskiej starówki!

 

Wystawa z roku na rok coraz bogatsza!

W tym roku wystawa gadżetów Star Wars powiększy się między innymi o kolekcję modeli LEGO z serii Ultimate Collector Series, które są własnością Kamila  Domagalskiego z Kołdowa pod Człuchowem. Kamil jest właścicielem X-winga (1304 elementy), TIE Interceptora (703 elementy), Y-winga (1473 elementy), TIE Advanced Lorda Vadera (1212 elementy), generała Grievousa (1085 elementy) oraz kilku innych modeli. Chcesz dowiedzieć się jakich? Zapraszamy na wystawę do Centrum Targowego PARK, 10 września.

 

Stanowisko gastronomiczne

Informujemy, że podczas całego trwania imprezy w sobotę 10 września 2011 na terenie zielonym przy Centrum Targowym PARK funkcjonować będzie punkt gastronomiczny. Firma Salvadore serwować będzie grillowane potrawy, zimne napoje oraz piwo. Dla posilających się zostaną udostępnione ławy i stoły.

 

Staszek Mąderek na StarForce

Kogo jak kogo, ale na "StarForce" zabraknąć nie może popularnego nie tylko w środowisku fanów "Gwiezdnych wojen", Staszka Mąderka.

Spotkania z twórcą fanfilmu "Stars in Black" za każdym razem gromadzą komplet uczestników, którzy dowiadują się zakulisowych ciekawostek na temat powstawania filmów z naciskiem na tworzenie efektów specjalnych. Tradycyjnie liczyć możecie na na oryginalny humor przyprawiony odrobiną pieprzu, czyli to za co m.in. lubicie naszego gościa.

 

Konkurs Plakatowy

Na toruńskim Starym Mieście pojawili się turyści z odległej galaktyki. Latają nad miastem kosmicznymi statkami, jedzą ze smakiem pierniki, a nawet zawładnęli pomnikiem Mikołaja Kopernika.

Czy potraficie wymienić wszystkie akcenty z "Gwiezdnych wojen", które towarzyszą tej niezwykłej wycieczce? Wypiszcie wszystko co kojarzy Wam się z kosmiczną sagą George'a Lucasa na tegorocznym plakacie zlotu "StarForce" i prześlijcie nam swoje odpowiedzi.

Nagrodą za Wasz trud będzie szansa wygrania bohatera konkursu, czyli plakatu „StarForce 2011”, podpisanego przez naszego gościa specjalnego Jeremy Bullocha (Boba Fett) i przez autora rysunku, Adama Szarego. Ponadto pośród uczestników konkursu rozlosujemy gadżety ufundowane przez partnerów zlotu.

Odpowiedzi swoje ślijcie na adres - tisw@wp.pl. Wyników konkursu oczekujcie na stronie zlotu 12 września.

 

Zapraszamy na oficjalną stronę zlotu www.starforce.eu.

Zlot współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013.

{obrazek http://starforce.eu/images/rozne/starforce_p_mini.jpg}

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...