Nowości wydawnictwa Philip Wilson

Autor: Sienio Redaktor: Sienio

Dodane: 18-07-2006 23:54 ()


Wydawnictwo ma do zaproponowania "Grimpow. Sekret ośmiu mędrców" Rafaela Abalosa oraz "Zdradę. Katarzy kontra Strażnicy Świątyni" Jorgea Molisty.

Pierwsza powieść traktuje o trudno dostępnym, położonym w górach, opactwie z bogatą biblioteką pełną starych i zabronionych dzieł, sekretnych przejściach, zamkach - twierdzach, przerażających lochach, śmiertelnych pułapkach, z których uratować może jedynie wiedza i refleks. Wszystko to staje się udziałem Grimpowa i jego przyjaciół oraz wprowadza czytelnika w nastrój średniowiecznej grozy i tajemniczości.

Akcja drugiego dzieła dzieje się  Los Angeles, w firmie Davisa, najpotężniejszej korporacji medialnej na świecie, dochodzi do zamachu bombowego. Tego samego dnia wiceprezes, Jaime Berenguer, syn hiszpańskiego republikanina poznaje „przypadkowo” piękną prawniczkę Karen, w której zakochuje się bez pamięci. Dziewczyna wprowadza go do bractwa tajemniczych katarów. Dzięki mistyce katarów Jaime rozpoznaje w sobie króla Aragonii, Pedra II. Kiedy cofa się do jego czasów, ponownie przeżywa krucjatę. To doznanie i namiętność do Karen wciąga Jaimego w bezlitosną walkę między tajnymi bractwami, które zamierzają wydrzeć z rąk starego Davisa władzę nad korporacją zdolną zmienić bieg światowej polityki


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...