Zbliża się "Przeznaczenie Jedi"

Autor: Shonsu Redaktor: Shonsu

Dodane: 06-08-2011 17:43 ()


Wielkimi krokami zbliża się polska premiera książkowej serii Przeznaczenie Jedi.Wydawnictwo Amber zaprezentowało na swojej stronie zapowiedzi dwóch pierwszych tomów. Omen ma trafić do sprzedaży 18 sierpnia, a Wygnaniec będzie dostępny w księgarniach od 20 września.

 

Przeznaczenie Jedi (Fate of the Jedi) to aktualnie wydawany cykl książkowy, którego akcja toczy się dwa lata po Dziedzictwie Mocy (seria rozpoczyna się w połowie roku 43, a kończy w 44 ABY). Łącznie liczyć będzie dziewięć tomów. Jednocześnie ma to być ostatni dłuższy cykl powieści osadzonych w uniwersum Gwiezdnych wojen. Wydawnictwo Del Rey poinformowało, że po zakończeniu serii nie będą ukazywały się historie przekraczające rozpiętością trzech tomów. Cała seria jest wydawana w formie hardcoverów. Książki na przemian piszą Christie Golden, Aaron Allston i Troy Denning. Od sierpnia 2011 roku seria będzie ukazywać się w Polsce, nakładem wydawnictwa Amber. (Biblioteka Ossus)

 

{obrazek http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/okladki/VTthumb/gw_wygnaniec_sklep_o_detale_.jpg}

Początek nowej bestsellerowej serii Przeznaczenie Jedi

Czy nowy rozdział w historii Galaktycznego Sojuszu oznacza początek końca dla Zakonu Jedi?

 

Po brutalnej wojnie domowej i spustoszeniach dokonanych przez nieżyjącego już Dartha Caedusa Sojusz Galaktyczny przeżywa kryzys. Ze wszystkich stron przybywają na Coruscant politycy i przywódcy wojskowi, aby wziąć udział w szczycie, który ma przywrócić ład i zadecydować o przyszłości ich zjednoczonych światów. Jednak jeszcze ważniejsza i o wiele bardziej niepewna jest przyszłość Jedi.

 

Przywódczyni Sojuszu wydaje szokujący rozkaz aresztowania Luke’a Skywalkera. Ale to dopiero początek wymierzonej przeciwko Jedi kampanii. Zmuszony do odejścia z Zakonu w zamian za wolność, Luke, wraz ze swoim synem Benem, postanawia odkryć całą prawdę o upadku Jacena Solo. Jednak tajemnice, które ujawni, mogą doprowadzić jego wyprawę - i jego dotychczasowe życie - do gwałtownego końca. A w tym samym czasie inny Rycerz Jedi, ogarnięty szaleństwem, zmierza na Coruscant z przerażającą misją, która może zniszczyć całą galaktykę...

 

Autor: Allston Aaron

Ilość stron: 368

Rodzaj: broszura

Format: 123x190

Data wydania: 2011-08-18

EAN: 9788324140299

Cena detaliczna: 37.80 zł

 

{obrazek http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/okladki/VTthumb/gw_omen_sklep_o_detale_.jpg}

Tom 2 nowej bestsellerowej serii Przeznaczenie Jedi

Galaktyczny Sojusz wciąż liże wojenne rany. To dla starożytnych Sithów doskonały moment, by upomnieć się o władzę…

 

Przerażająca przemiana Jacena Solo w bezwzględnego Lorda Sithów nawet po jego śmierci kładzie się cieniem na losach posłanników Jasnej Strony. Rycerzy Jedi gnębi tajemnicza choroba, a Luke Skywalker przebywa na dobrowolnym wygnaniu. Żądna władzy admirał Daala wykorzystuje sytuację, oskarżając Zakon i podważając jego autorytet w oczach obywateli Sojuszu.

 

Jednak galaktyce grozi inne, poważniejsze niebezpieczeństwo. Przed wiekami statek Sithów rozbił się na odległej jałowej planecie – i chociaż jego załoga miała nikłe szanse na przetrwanie, przeżyła. W ciągu tysiącleci Sithowie urośli w siłę, pielęgnując tradycje Ciemnej Strony Mocy. Już wkrótce Zapomniane Plemię znów sięgnie gwiazd, aby zawładnąć galaktyką. Na ich drodze może stanąć tylko jeden człowiek… 

 

Autor: Golden Christie

Ilość stron: 304

Rodzaj: broszura

Format: 123x190

Data wydania: 2011-09-20

EAN: 9788324140336

Cena detaliczna: 32.80 zł

 

Źródło: Wydawnictwo Amber


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...