Policja odnalazła... rycerza

Autor: Spider Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 29-07-2011 03:53 ()


{obrazek http://img26.imageshack.us/img26/5769/tibiar.jpg} W lutym pisaliśmy o nietypowej kradzieży. Mężczyzna z Limanowej zgłosił policji kradzież rycerza, postaci z popularnej gry MMO Tibia. Po niecałych 6 miesiącach sprawa doczekała się finału.

Gracz zakupił postać na internetowej aukcji w portalu Allegro. Niestety nieuczciwy sprzedawca postanowił odzyskać sprzedanego bohatera i w tym celu włamał się na konto nowego właściciela.

Po zgłoszeniu policja rozpoczęła poszukiwania. Konieczne było nawiązanie kontaktu z policją niemiecką, ponieważ serwery gry znajdują się poza granicami Polski.

- Nawet gdy serwer nie należy do polskiego operatora, dzięki międzynarodowej współpracy jesteśmy w stanie uzyskać dane, dotyczące przestępstw popełnianych w internecie - powiedział rzecznik płockiej policji Piotr Jeleniewicz.

Sprawca kradzieży, 20-latek z Płocka, został szybko namierzony. Młodzieniec dobrowolnie poddał się karze 5 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i karze grzywny. Zobowiązał się także do naprawienia wyrządzonej szkody, czyli do zwrotu rycerza uczestnikowi gry "Tibia", który tę postać kupił, a także do zwrotu pieniędzy, które nabywca zainwestował w wyposażenie wirtualnej postaci.

 

Źródło: Wirtualna polska


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...