Teatr STOPA zaprasza na spektakl "Orfeusz w piekle"

Autor: Spider Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 06-05-2011 01:40 ()


11 maja zapraszamy na przedstawienie teatralne do lubelskiej Chatki Żaka, gdzie studencki teatr STOPA wystawi „Orfeusza w piekle”. W spektaklu weźmie udział nasz recenzent gier planszowych Maciej "Avril" Matuszewski.

„Orfeusz w piekle” to spektakl oparty na komedii Gałczyńskiego pod tym samym tytułem. Widzów czeka boska satyra, której obiektem stała się… biurokracja.

W krzywym zwierciadle będą mogli się więc przejrzeć pracownicy urzędów, dziekanatów oraz petenci. Humor i uśmiech z przekąsem zagwarantuje 20 postaci, wśród których nie zabraknie „roztropnych” sekretarek, „wymagającego” dyrektora, boginek i bogów biurokracji oraz zrozpaczonych interesantów podpisujących 303 druczek. Wszystko to połączone ze skomponowaną do spektaklu muzyką Michała Lewartowicza, którą na żywo wykona pięcioosobowy band, pozwoli widzom wrócić do wspomnień o staniu w kolejkach i intelektualnie zakpić wraz z aktorami z absurdów biurokracji oraz mnożących się niejednokrotnie przed nami druczków i formularzy.

 

Spektakle:

  • 11.05.2011 r. - 19.00 Chatka Żaka (Sala Widowiskowa) - premiera
  • 12.05.2011 r. - 18.30 z gościnnym udziałem Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. dr. hab. Ryszarda Bery (Aula Instytutu Pedagogiki)

Spektakl trwa 90 minut. WSTĘP WOLNY!

 

Studencki Teatr „STOPA” powstał w listopadzie 2009 roku. Od stycznia 2010 roku jest studenckim kołem naukowo-artystycznym zarejestrowanym przy Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. W trakcie pierwszego roku działalności grupa opracowała spektakl pt. „Pchła Szachrajka dla dorosłych”, którego premiera odbyła się podczas Dionizji Studenckich – wydarzenia teatralnego zorganizowanego we współpracy z ACK UMCS „Chatka Żaka”. Po sukcesie odniesionym trakcie Dionizji Studenckich, którego miarą była licznie zgromadzona publiczność, Teatr STOPA prezentował swój spektakl w Lublinie i okolicach. W kolejnym roku swojej działalności, pracując nad nowym spektaklem „Orfeusz w piekle”, organizował i prowadził warsztaty teatralne dla studentów oraz angażował się w akcje charytatywne m.in. prezentując przed pacjentami Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie „Jasełka na wesoło”.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...