Zapraszamy na IX Majówkę Archeologiczną w Chodliku

Autor: S_p_i_d_e_r Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 17-04-2011 01:44 ()


Już od ponad 10 lat, pod koniec maja, CHODLIK – mała wioska ukryta wśród lasów i łąk zachodniej Lubelszczyzny – staje się na kilka dni „wrotami czasu”.

W trakcie Majówki będzie można zobaczyć –  a w niektórych warsztatach także samemu spróbować – jak lepiono gliniane garnki, jak obrabiano metal, jak wykonywano bursztynowe ozdoby, jak tkano na pierwotnych warsztatach tkackich. Będzie można spróbować przysmaków ze słowiańskiej kuchni i pomóc kucharce w wypieku podpłomyków, posłuchać gawędy dziegciarza i poznać specyficzny zapach pędzonego dziegciu. Nie zabraknie możliwości zapoznania się ze słowiańskim ubiorem, elementami uzbrojenia, a dzielni wojowie zapewne nie raz dadzą pokaz swojego wojennego rzemiosła. Będzie można wejść do słowiańskiego obozowiska, podejrzeć jego mieszkańców podczas pracy, odpoczynku, a nawet świętowania – z pewnością zaproszą do wspólnego tańca czy wróżb...

Możliwe, że chodlikowskie „wrota czasu” uchylą się nieco szerzej i będzie można zajrzeć do średniowiecznej mennicy, gdzie pod okiem mincerza chętni będą mogli samodzielnie wybić monetę.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie GOK Karczmiska.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...