"Ścieżki Chwały" Grą Wojenną Roku

Autor: Siman Redaktor: Siman

Dodane: 20-12-2006 22:46 ()


Znani są już zwycięscy pierwszej edycji nagrody na Planszową Grę Wojenną Roku 2006, przyznawanej prze Gildię Gier Planszowych i Forum Strategie. Była ona wyjątkowa o tyle, że można było w niej typować wszystkie gry wydane do tej pory, nie tylko te z bieżącego roku.

Planszową Grą Wojenną Roku 2006 została gra Ścieżki Chwały wydana przez Firmę Gołębiewski. Gra ta od początku była faworytem i zasłużenie wygrała ze zdecydowaną przewagą nad pozostałymi grami. Gra ta cechuje się bardzo dobrymi zasadami i świetnym opracowaniem technicznym. Była ona pierwszą oznaką - a być może także inicjatorem - odrodzenia polskiego wargamingu.

Po długotrwałej i burzliwej debacie, z uwagi na specyfikę tej edycji konkursu Kapituła postanowiła przyznać dwa równorzędne Wyróżnienia dla gier:

Ostatnia Wojna Cesarzy (Novina) - za najwyższy poziom merytoryczny (przygotowanie historyczne oraz zasady) gry, która w całości jest polską produkcją - od pomysłu do wydrukowania. Jest to najlepiej dopracowana całkowicie oryginalna polska gra wojenna.

Ardeny 1944 (pierwsza edycja, Dragon) - za wkład w rozpowszechnienie wargamingu w Polsce. Żadna z wcześniejszych gier nie zdobyła takiej popularności. Niemal każdy gracz w odpowiednim wieku zetknął się kiedyś z Ardenami i dla większości z nich była to pierwsza gra wojenną, w którą zagrali.

 

Źródło: Gildia

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...