Program IV Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie już znany

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 03-03-2011 18:35 ()


Krakowskie Biuro Festiwalowe ujawniło program IV Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Szykuje się kolejny wyśmienite wydarzenie.

 

 

IV FMF potrwa od 19 do 22 maja. W tym czasie odbędą się koncerty, dyskusje, spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz pokazy filmowe. Wydarzeniem pierwszego festiwalowego dnia będzie koncert muzyki Joe Hisaishiego, autora ścieżek dźwiękowych do m.in. Ruchomego zamku Hauru czy Spirited Away.

 

Drugiego dnia wciąż pozostając w kręgu azjatyckich kompozytorów odbędzie się koncert z muzyką napisaną na potrzeby komputerowej serii Final Fantasy. Koncert będzie połączeniem muzyki z efektami wizualnymi. Dodatkowo zaprezentowana będzie suita ze ścieżki dźwiękowej do Wiedźmina 2.

 

Finał festiwalu będzie tradycyjną już projekcją filmu z muzyką na żywo. Plotki i nieoficjalne informacje zostały potwierdzone. Odbędzie się pokaz I części Piratów z Karaibów z muzyką Klausa Badelta, który również będzie jednym z gości. Można więc przypuszczać, że kolejne lata przyniosą nam pokazy kolejnych części przygód Jacka Sparrowa.

 

Pełny program festiwalu pod źródłowym linkiem. Szczegóły wydarzeń zostaną podane w późniejszym terminie. Sprzedaż biletów prowadzona będzie od 21 marca.

 

Źródło: FMF.pl


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...