Ukradli mu... rycerza

Autor: S_p_i_d_e_r Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 11-02-2011 23:51 ()


{obrazek http://img577.imageshack.us/img577/807/nerd1t.jpg} Spore zaskoczenie przeżyli policjanci z Limanowej, którzy zostali powiadomieni o kradzieży... rycerza - postaci z gry komputerowej.

Doniesienie w tej sprawie złożył mieszkaniec województwa małopolskiego - internauta i uczestnik komputerowej gry. Na jego konto internetowe włamał się nieznany sprawca i przywłaszczył sobie wirtualną postać rycerza. Okradziony mężczyzna budował ją przez kilka lat - wyposażał w odpowiedni sprzęt i udoskonalał.

Okradziony gracz wycenił swoje straty na tysiąc pięćset złotych. Zawiadomienie o przestępstwie zostało przyjęte i policja szuka tej wirtualnej postaci w internecie, ale przede wszystkim szuka złodzieja w realnym świecie.

Wbrew pozorom sprawa jest bardzo poważna. Internauci grają w tego typu gry całymi latami, zdobywają punkty, inwestują w swoją postać, którą mogą też z zyskiem sprzedać za pieniądze w realnym świecie.

Przestępstw internetowych lub związanych z internetem przybywa, dlatego w wielu komendach działają specjalne policyjne wydziały, które zajmują się takimi sprawami. A skradzionego wirtualnego rycerza i jego złodzieja szukają policjanci z Tymbarku.

 

 

Źródło: Wirtualna Polska


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...