Blockers - nowa gra wydawnictwa Bard

Autor: Bard Centrum Gier Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 08-02-2011 13:35 ()


{obrazek http://img268.imageshack.us/img268/2728/blockersu.jpg} Blockers to najnowsza gra wydawnictwa Bard Centrum Gier. Mechanika nawiązuje do słynnej gry Mattela Blokus, i chodzi w niej o blokowanie posunięć przeciwników.

Gra jest pakowana w standardowe pudełko 30cm x 30cm. Szybka rozgrywka oraz proste zasady gry sprawiają że Blockers to istotna pozycja w kategorii gier logicznych.

Celem gry jest tworzenie połączonych grup własnych płytek na planszy, jednocześnie unikając schwytania zbyt wielu płytek tego samego koloru. Grupą określa się dowolny połączony zestaw płytek tego samego koloru, znajdujący się na planszy. Nie liczą się połączenia poprowadzone na skos. Pojedyncza płytka, nie połączona z żadnymi innymi płytkami tej samej barwy, również traktowana jest jak grupa. Na zakończenie gry uczestnik zlicza wszystkie grupy posiadane na stole oraz wszystkie płytki tego samego koloru, jakich schwytał najwięcej przez całą partię. Zwycięzcą zostaje ten, kto posiada najmniejszą liczbę elementów z obu tych zbiorów (najmniej własnych grup i schwytanych płytek).

 

Producent: BARD CENTRUM GIER

Wiek: 8+

Liczba Graczy: 2-5 graczy

Czas Gry: 30 - 40 minut

Instrukcja: Polska (pdf)

Wydanie: Polskie

Data Premiery: Marzec 2011

Sugerowana cena detaliczna: 69 zł (link do sklepu Bard.pl)

 

 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...