Heineken Open'er i Tauron Nowa Muzyka najlepszymi festiwalami w Europie

Autor: S_p_i_d_e_r Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 13-01-2011 14:50 ()


{obrazek http://img543.imageshack.us/img543/305/opener.jpg} Dwa polskie festiwale - Heineken Open'er i Tauron Nowa Muzyka wygrały w prestiżowym plebiscycie European Festival Awards.

Pierwszy z nich to ważne wyróżnienie w kategorii Największy Europejski Festiwal zdobył drugi rok z rzędu i zgromadził ponad 350 tysięcy głosów!

Na ubiegłorocznej edycji Open'era mogliśmy zobaczyć m.in. Pearl Jam, The Dead Weather, Kasabian, Grace Jones, Pavement i Klaxons. W tym roku impreza odbywająca się w Gdyni będzie świętowała od 30 czerwca do 3 lipca swoje 10. urodziny. Pierwszą gwiazdą jubileuszowej edycji jest grupa Coldplay, która zagra w czwartek. Bilety na festiwal są już do nabycia w punktach sprzedaży.

Prezentujący najnowsze trendy w muzyce elektronicznej festiwal Tauron Nowa Muzyka zwyciężył w kategorii Najlepszy Mały Festiwal. W 2010 roku na katowickiej imprezie wystąpili m.in. Lou Rhodes, Prefuse 73 z Aukso Orchestra, Jaga Jazzist, Autechre oraz Moderat.

Do drugiej tury plebiscytu European Festival Award dostały się jeszcze Off Festival, Coke Live Music Festiwal, Boogie Brain, Sensation oraz Sonisphere Festival. Z rywalizacji odpadły wcześniej festiwale Selector, Audioriver i Global Gathering.

 

 

Źródło: Onet.pl (fot. Joanna Combik / Onet.pl)


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...