Podsumowanie 2010 roku przez Hanami

Autor: Hanami Redaktor: Motyl

Dodane: 15-12-2010 16:36 ()


Czas na krótkie coroczne podsumowanie. W 2010 roku wydaliśmy 20 tomów komiksów, 14 w polskiej wersji językowej i 6 w czeskiej wersji językowej (w zeszłym roku wydaliśmy 16 tomów).

Wprowadziliśmy na rynek 8 zupełnie nowych tytułów, wśród których znalazły się zarówno jednotomówki jak i serie. Ten rok przyniósł wiele zmian w naszej firmie. Największą z nich było rozpoczęcie od czerwca działalności wydawniczej w Czechach. Zaczęliśmy też współpracę z kolejnymi japońskimi wydawnictwami i pojawiliśmy się na Facebooku, Twitterze i Blipie.

Ze względu na spadek dynamiki sprzedaży pod koniec III kwartału 2010, jak również wprowadzenie od 2011 roku 5% stawki VAT na książki, w pierwszym półroczu 2011 nie planujemy zwiększania ilości wydawanych tytułów. W tym okresie ukażą się: "Pitu pitu 2" (luty), "Suppli Extra" (kwiecień), będzie kontynuowana seria "Ikigami" (4 tom pojawi się w kwietniu).

Rozpoczniemy również serię "Pluto". Termin wydania pierwszego tomu podamy po otrzymaniu akceptacji wszystkich materiałów (proces ten jest kilkakrotnie dłuższy niż w wypadku innych tytułów). Poza wymienionymi pozycjami, w pierwszym półroczu pojawią się może jeszcze 1-2 nowości. Ilość nowości w drugim półroczu będzie silnie uzależniona od wyników sprzedaży, jednak już dochodzą do nas głosy, że czytelnicy nie są w stanie w takim tempie kupować naszych tytułów. Ze względu na różnice w sprzedaży istnieje możliwość, że na rynku czeskim i polskim będą wydawane zupełnie inne tytuły.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...