"Star Wars Komiks Extra" 1/10 - przykładowe plansze

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 28-11-2010 11:19 ()


Prezentujemy przykładowe plansze z pierwszego numeru kwartalnika "Star Wars Komiks Extra", który trafi do sprzedaży tuż przed świętami.

 

 

Tytuł: "Star Wars Komiks Extra" 1/10:

"Niewolnicy Republiki"

Scenariusz: Henry Gilroy

Rysunki: Scott Hepburn, Ramon K. Perez,

Lucas Marangon

Wydawca Egmont

Oprawa: miekka

Format: 170x260 mm

Data publikacji: 22.12.2010

Stron: 148

Cena: 14,99 zł

 

Pierwsza wzmianka o wojnach klonów pojawiła się już w pierwszym filmie Star Wars, czyli Epizodzie IV, zatytułowanym później Nowa Nadzieja (a na początku po prostu Gwiezdne wojny), który do kin trafił w 1977 roku. Stary Obi-Wan Kenobi wyjaśnia Luke’owi Skywalkerowi, że walczył u boku jego ojca w wojnach klonów. Przez wiele lat fani musieli zadowolić się domysłami i spekulacjami na temat tego konfliktu, aż wreszcie, w 2002 roku, zobaczyli w Epizodzie II bitwę na Geonosis, czyli początek wojny. Trzy lata później mogli obejrzeć kolejny epizod, ukazujący niektóre kluczowe dla przebiegu walk wydarzenia, a także ich zakończenie – i przekształcenie Republiki Galaktycznej w Imperium.

Temat wojen klonów zaczęli rozwijać i wzbogacać twórcy książek, gier czy komiksów. Wiele z tych ostatnich regularnie ukazuje się w Polsce, na łamach pism Star Wars Komiks i Star Wars Komiks Wydanie Specjalne. W 2008 roku, gdy w kioskach pojawił się pierwszy z wymienionych magazynów, na kinowych ekranach zagościł pierwszy animowany film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen, którego tytuł brzmiał właśnie Wojny klonów. Niedługo później rozpoczęła się emisja serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Do dziś w Stanach Zjednoczonych premierę miała już ponad połowa z zaplanowanych stu odcinków.

Do głównych bohaterów serialu należą Anakin Skywalker, ojciec wspomnianego na początku Luke’a, i jego mistrz Obi-Wan Kenobi. Występują tu także znane ze wszystkich kinowych filmów droidy C-3PO i R2-D2, a także bohaterowie Epizodów od I do III, na przykład Jar-Jar Binks, kapitan Cody, Aayla Secura czy generał Grievous. Przedstawiono także nowe postacie, do których należą Mroczna Jedi Asajj Ventress oraz padawanka Anakina, Ahsoka Tano.

Akcja serialu obejmuje trzy lata – tyle bowiem trwały wojny klonów – a nawiązujący do niego komiks Niewolnicy Republiki, który trzymacie właśnie w rękach, rozgrywa się na początku tego okresu. Na jego łamach spotkacie większość wymienionych powyżej bohaterów, w tym Ahsokę. Ważną rolę dla fabuły odgrywa jej pochodzenie – padawanka Anakina jest Torgutanką, przedstawicielką spokojnego ludu z planety Shili, którego nie ominęła wojenna zawierucha. Torgutanie, na ogół nastawieni pacyfistycznie, potrafili jednak być także wybitnymi wojownikami, czego dowiodła choćby Shaak Ti, mistrzyni Jedi, znana z filmów Atak klonów oraz Zemsta Sithów.

 Przykładowe plansze:

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...