Spotkanie "Smaki Japonii"

Autor: Hanami Redaktor: Motyl

Dodane: 25-10-2010 16:10 ()


Serdecznie zapraszamy na spotkanie "Smaki Japonii", poświęcone kulturze kulinarnej Kraju Kwitnącej Wiśni. Odbędzie się ono 25 października 2010 o godzinie 18:00, w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego, Targ Rakowy 5/6 w Gdańsku.

Mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni słyną z zamiłowania do jedzenia. Przywiązują oni wagę nie tylko do smaku potraw, ale i do formy ich prezentacji. Dania japońskie są bardzo często swoistymi arcydziełami, wykonanymi ze szczególną troską o każdy szczegół. To uczta dla oczu. Emanują subtelnym pięknem, prostotą i minimalizmem. Wraz z naczyniem, na którym są podane, tworzą harmonijny układ.

O sushi, sake, japońskich słodyczach i innych kulinarnych przysmakach z Kraju Kwitnącej Wiśni opowie Magdalena Tomaszewska-Bolałek - japonista,tłumacz, autorka książek "Tradycje kulinarne Japonii" oraz "Zwierzęta zodiaku w kulturze Japonii". Zajmuje się badaniem kultur azjatyckich (sztuka, kultura kulinarna, popkultura). Opracowuje i prowadzi kursy kulturowe.

WSTĘP WOLNY! 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...