Festiwal grozy, horroru i suspensu

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 16-10-2010 16:44 ()


Już jutro w Krakowie rozpocznie się Unsound Festiwal. Tegoroczna edycja nosi podtytuł "HORROR - przyjemność strachu i niepokoju".

 

 

Unsound Festiwal to młoda impreza, która za swój cel postawiła sobie promowanie sztuki alternatywnej, zarówno muzyki jak i obrazu, a także perfomance. W kilka lat rozrosła się do międzynarodowego wydarzenia. Tegoroczna edycja upływać będzie pod znakiem horroru, grozy i suspensu.

 

W ciągu 7 dni festiwalowego szaleństwa (wywołanego grozą oczywiście) odbędzie się wiele koncertów i pokazów mających za wspólny mianownik - strach i grozę. 

 

Na inaugurację festiwalu, w niedzielę 17 października, w kinie Kijów odbędzie się koncert pt. The Dark Side, w czasie którego islandzki dyrygent Daniel Bjarnason wraz z orkiestrą Sinfonietta Cracovia wykonają muzykę Bernarda Hermanna do legendarnego filmu Psycho. Oprócz tego zabrzmi utwór Krzysztofa Pendereckiego Kanon na 24 instrumenty smyczkowe i taśmę magnetofonową, wykorzystany w filmach takich jak Lśnienie i Egzorcysta

 

Koncerty to część festiwalu. Atmosferę grozy potęgować będą pokazy i perfomance, m.in. The Kafkagarden Lichtspiel Show gdzie demoniczne obrazy mieszać się będą z upiorną muzyką; pokaz-instalacja Ukryte zlokalizowany w piwnicach, zakamarkach i opuszczonych przestrzeniach; projekcje filmów grozy. A to tylko część atrakcji.

 

Pełny program festiwalu znajdziecie pod źródłowym linkiem.

 

Źródło: Unsound Festiwal Website


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...