StarWarsowy Nawikon

Autor: Rzeszowska Akademia Mocy Redaktor: Shonsu

Dodane: 07-10-2010 21:15 ()


Już jutro zaczyna się rzeszowski Nawikon, a na nim sporo Gwiezdnych wojen. Z okazji swojego dziesięciolecia Rzeszowska Akademia Mocy przygotowała pokaźny blok Star Wars.

 

Blok Star Wars na Naw ikonie organizowany jest przez Rzeszowską Akademię Mocy oraz zaproszonych gości.

 

Najważniejsze informacje o Nawikonie:

Kiedy: 8-10 października 2010 r.

Gdzie: Rzeszów, Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Bohaterów 1

Wstęp: 20 zł za trzy dni

Oficjalna strona: www.nawikon.rzeszowskie.info

Program imprezy: wersja do pobrania

 

Blok Gwiezdnych Wojen – sobota 11.10,2010 r.

 

9.00 – 11.00: Turniej Sabacca (wraz z nauką gry) - Rzeszowska Akademia Mocy

Zapraszamy do zaglądnięcia do najbardziej znanej jaskini hazardu w tej części galaktyki. Zmierz się z innymi szulerami podczas Sabacca, gry, w której Han Solo wygrał Sokoła Milenium (a Lando Calrissian całe Miasto w Chmurach). Na zwycięzców czekają nagrody. Tylko bądź czujny – gracz obok może mieć dodatkowego Asa w rękawie. Turniej będzie poprzedzony nauką, by umożliwić wszystkim graczom poznanie zasad rządzących tą grą na Odległych Rubieżach.

Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za Wookieech wyrywających ramiona w przypadku przegranej.

 

11.00 – 12.00: Komiksy z serii Marvel Comics Star Wars - Nestor

Kultowe komiksy z głównej serii Star Wars wydawnictwa Marvel Comics, czyli co nieco o zapomnianych komiksach zeszłego stulecia.

 

12.00 – 13.00: Gwiezdne Wojny: Fani wiedzą lepiej - Kasis

Fani Gwiezdnych Wojen mają w zwyczaju narzekać na swój ukochany świat. Wielokrotnie nie zgadzają się z decyzjami i pomysłami ludzi, którzy ten wszechświat tworzą. Dlaczego tak się dzieje? Czy fani rzeczywiście mają powody by rwać włosy z głowy? Czy faktycznie miłośnicy Star Wars stworzyliby lepsze Gwiezdne Wojny? Oddajmy głos prawdziwym geekom!

 

13.00 – 13.30: Spotkanie z redakcją Bastionu Polskich Fanów Star Wars - Bastion

Bastion Polskich Fanów Star Wars w skrócie zwany Bastionem, działa nieprzerwanie już od blisko 9 lat i jest jednym z największych portali internetowych poświęconych Gwiezdnym Wojnom. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat dalszego rozwoju strony, tego co portal ma do zaoferowania fanom Star Wars lub zadać jego twórcom niewygodne pytania, koniecznie przyjdź na spotkanie.

 

13.30 – 15.00: Konkurs wiedzowy Star Wars - Tori

Znasz wszystkich aktorów z Gwiezdnych Wojen? A może przeczytałeś mnóstwo gwiezdnowojennych książek i komiksów? Lub też jesteś fanem nowego, „kultowego”, serialu „Wojny Klonów”? W tym konkursie wiedzowym o Star Wars każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkich chętnych do sprawdzenia swej wiedzy zapraszamy. Dla najlepszych przewidziane nagrody.

 

15.00 – 16.00: Star Wars w telewizji! - Burzol

Ukazanie historii gwiezdnowojennych filmów i seriali telewizyjnych – od najwcześniejszych po animowane Wojny Klonów.

 

16.00 – 17.00: Dziesięciolecie Rzeszowskiej Akademii Mocy - RAM

10 października 2000 r. trzech fanów Gwiezdnych Wojen postanowiło założyć fanklub zrzeszający miłośników Star Wars z Rzeszowa i okolic. Ich „dziecko” ma już dziesięć lat, w związku z tym postanowiliśmy to uczcić. Zapraszamy na jubileuszowy tort oraz do wysłuchania kilku anegdotek z tych wszystkich lat, kiedy to członkowie RAMu propagowali Gwiezdne Wojny w Rzeszowie.

 

17.00 – 18.00: Darth Vader - Mroczny Lord Sithów czy ofiara losu? - Burzol & Nestor

W Starej Trylogii poznaliśmy Vadera od jego najmocniejszych stron. Był nieustępliwym czarnym charakterem, który nie cofnął się przed niczym by osiągnąć zamierzony cel. Jednak Expanded Universe wypaczyło ten wizerunek. Jak do tego doszło i czy możliwa jest restauracja potęgi Vadera w oczach fanów? Punkt programu prowadzony na zasadzie panelu dyskusyjnego.

 

18.00 – 19.00: Kalambury Star Wars - Rzeszowska Akademia Mocy

Kalambury czyli o Gwiezdnych Wojnach na migi. Konkurs drużynowy, więc potrzebny Ci będzie drugi pilot i strzelec, albo przynajmniej dwa drozdy do pomocy. Hasła proste, trudne i takie nie do pokazania. Zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko fanów Star Wars.

 

19.00 – 20.00: Jak to się robi w Ameryce, czyli o zachodnich konwentach Star Wars - Lord Sidious

Po pierwsze to relacja z największej imprezy gwiezdno-wojennej na świecie, czyli Celebration V, która odbyła się w Orlando w sierpniu br. Ale także pewne przemyślenia i odwołania do innych konwentów (Celebration Europe, Celebration IV), gdzie nie tylko skoncentrujemy się na tym, co było na konwencie, ale i jego realizacji od kuchni.

 

20.00 – 22.00: Turniej walk na miecze świetlne - Monster

Zapraszamy na konsolowy turniej gwiezdnowojenny, gdzie walcząc wszelkimi znanymi (oraz tworzonymi na gorąco) formami walki na miecze świetlne, będziecie mogli udowodnić kto rzeczywiście jest Wybrańcem w tej Galaktyce.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...