Star Wars Komiks 10/2010 - zapowiedź

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 19-09-2010 10:21 ()


Prezentujemy okładkę i zawartość kolejnego numeru miesięcznika "Star Wars Komiks", który trafi do sprzedaży 16 października.

 

 

Tytuł: Star Wars Komiks nr 10/2010

Scenariusz i rysunki: różni autorzy

Przekład: Jarosław Grzędowicz, Maciek

Drewnowski

Oprawa: miękka

Objętość: 48 stron

Format: 170x260 mm

Cena: 5,99 zł

ISSN: 1899-4881-10

W kioskach od 16 października

 

 

BEZIMIENNY

Należący do rasy Zabraków z Iridonii Darth Maul urodził się 54 lata przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci i już w dzieciństwie został uczniem Dartha Sidiousa. Oprócz pokrywających całe ciało tatuaży, wzorowanych na pradawnych Sithach, wyróżniał go miecz świetlny o dwóch klingach. Komiks pokazuje, jak powstała ta broń.

JABBA: ZDRADZONY

Znany z obu filmowych trylogii Jabba Desilijic Tiure pochodził z nadzwyczaj inteligentnej i długowiecznej rasy Huttów. Podobnie jak liczni jego pobratymcy, był szefem organizacji przestępczej. Wielu nastawało na jego życie, starał się więc otaczać wyłącznie zaufanymi istotami. Za swojego najwierniejszego zausznika uważał Biba Fortunę, Twi’leka (do tej samej rasy należała m.in. Aayla Secura).

W OKOPIE

Bitwa o Hoth, ukazana w filmie Imperium kontratakuje, była jednym z największych starć między Rebelią a Imperium i zakończyła się ewakuacją rebeliantów, którzy ponieśli wcześniej ciężkie straty. W komiksie oglądamy ją oczami młodego kaprala Jobina. Pojawiająca się w tej historii Mon Mothma, była senator, należała do założycieli Sojuszu Rebeliantów.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...