Dietmar Bűhrer i Tadeusz Kantor w Galerii Gardzienice

Autor: Zuzanna Zubek Redaktor: Motyl

Dodane: 02-09-2010 09:20 ()


Dzisiaj w Galerii Gardzienice odbędzie się wernisaż wystawy Tadeusz Kantor oraz Dietmar Bűhrer "Wielopole, Wielopole" i "Umarła Klasa" w rysunkach i projektach scenograficznych Tadeusza Kantora i w fotografii Dietmara Bűhrera.

Prace rysunkowe i projekty scenograficzne Tadeusza Kantora, które zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Gardzienice pochodzą z depozytu Muzeum Sztuki w Łodzi i należą do P. Marii Stangret Kantor.

Są to unikatowe prace, oddające ducha i charakter artysty. Wystawie projektów i rysunków towarzyszyć będzie rozległa ekspozycja barytowych fotografii Dietmara Bűhrera. Zdjęcia obrazują prace reżysera nad spektaklami Wielopole, Wielopole i umarła Klasa, a także efekty jego pracy w postaci zdjęć z samych już spektakli. Fotograf znał Tadeusza Kantora i był jednym z nielicznych, którym pozwolił z tak bliska obserwować cały proces twórczy.

Na wernisażu, który nastąpi 2 września o godz. 18.00, sam Dietmar Bűhrer opowie o powstawaniu zdjęć i jego relacjach z wielkim reżyserem.

Wystawa potrwa do 3 października 2010 r.

Miejsce: Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5a w Lublinie.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...