Zapraszamy na Festiwal Popkultury Japońskiej "Futaba"

Autor: S_p_i_d_e_r Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 17-02-2010 16:44 ()


{obrazek http://stim.net.pl/files/futaba-180.png} Festiwal odbędzie się 13 marca 2010 roku we Wrocławiu. Impreza będzie trwała tylko jeden dzień, ale zapowiada się bardzo obiecująco. Nasz portal objął patronat nad festiwalem.

Festiwal Popkultury Japońskiej "Futaba" jest projektem realizowanym z inicjatywy grupy STIM przy współpracy z wrocławskim Centrum Kultury AGORA. Impreza ma miejsce we Wrocławiu dnia 13 marca 2010 r. w CK AGORA przy ul. Serbskiej 5a w godzinach 12:00-20:00 (godziny mogą ulec zmianie).

Głównym założeniem przyświecającym jego twórcom jest przybliżenie wszystkim chętnym obrazu popkultury Kraju Kwitnącej Wiśni. W związku z tym brak jest jakichkolwiek ograniczeń wiekowych – przedsięwzięcie to skierowane jest zarówno do młodszych jak i starszych odbiorców.

Wszyscy odwiedzający, poprzez udział w proponowanych atrakcjach, będą mogli zapoznać się bliżej z popularnym wśród japońskiej młodzieży stylem życia. Odbędą się więc pokazy Cosplay’owe ( prezentacja stroju będącego najwierniejszym odwzorowaniem tego, jaki noszą postacie ze świata mangi, anime, fantasy etc ), a także strojów w stylu Gothic Lolita – najlepsze zostaną nagrodzone. Panele dyskusyjne o muzyce, teatrze japońskim, dramach, dolfach (lalki, które ostatnio zyskały na popularności także w Polsce), hostessach (połączone z pokazami hostowymi), seiyu (ludzie podkładający głos w multimediach). Odwiedzający będą mieli także możliwość wypróbowania swoich sił na Ultrastarze (karaoke) i grach konsolowych. Ponadto odbędzie się koncert piosenki japońskiej.

Jednak to nie wszystko. Poza wymienionymi powyżej atrakcjami chętni będą mieli możliwość zakosztowania specjałów tradycyjnej japońskiej kuchni, a także zakupienia pamiątek inspirowanych sztuką japońską.

Zapraszamy do odwiedzenia strony festiwalu.

 

 

Serwis Paradoks jest patronem medialnym festiwalu Futaba. 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...