PAconowy LARP Death Note

Autor: Sienio Redaktor: Sienio

Dodane: 06-01-2010 06:44 ()


{obrazek http://img198.imageshack.us/img198/7458/pacon.png} 

Organizatorzy PAconu, konwentu mangi i anime odbywającego się w lutym, przedstawiają szczegóły dotyczące LARP-a, który zostanie rozegrany w trakcie imprezy.

 

„Rosnąca liczba zawałów w Warszawskich zakładach karnych – czyżby wina nieodpowiedniego żywienia? Dietetycy przyznają, że posiłki w Polskich więzieniach nie są najwyższej jakości, a to może odbić się na zdrowiu niektórych skazanych. Mimo tego zaprzeczają, jakoby mogło to nagle doprowadzić do takiej liczby zgonów  jaką odnotowano w przeciągu ostatniego tygodnia. Jerzy Sarmacki, inspektor sanepidu, twierdzi że żywność trafiająca do więziennych stołówek pochodzi tylko ze sprawdzonych źródeł, a nawet w przypadku zatrucia ucierpieliby na tym wszyscy skazani z danego zakładu.” – Super Express wydanie z 04/01/2010.

 

„Czyżby Bóg w końcu wziął sprawy w swoje ręce? Co raz więcej osób twierdzi, że to sąd boży dosięgnął skazańców. Kościół oficjalnie odcina się od tego stanowiska, ale takie zdanie przyjmuje nawet część duchownych.” – Rzeczpospolita wydanie z 04/01/2010.

 

„Niektórzy uważają, że za morderstwami stoi rząd, który w ten sposób chce zmniejszyć problem przestępczości. Istnienie Kilera może być tylko wygodną przykrywką, która ma odwrócić uwagę od prawdziwego sprawcy.” – Nasz Dziennik wydanie z 04/01/2010.

 

„Kiler to wymysł internautów, którzy znaleźli sobie nowego idola. Teraz każdy zawał będzie oznaką jego interwencji, a przecież w samej Polsce około miliona osób cierpi na problemy związane z chorobą wieńcową.” – Gazeta Wyborcza wydanie z 04/01/2010.

 

Ostatnio wzięło mnie na przemyślenia. Prasa informuje o zwiększonej ilości zgonów w polskich więzieniach. Giną podobnież tylko najciężej skazani więźniowie. W sumie to chyba dobrze i gdyby nie pewien szczegół pomyślałbym, że to nasz rząd powolutku się ich pozbywa, mimo tego, że kara śmierci jest u nas niedozwolona. Niestety jest ten jeden element, który mi tutaj nie pasuje… Dlaczego oni wszyscy umierają na zawał? Niektórzy mówią, że ktoś wymierza sprawiedliwość, inni mówią o przypadku, zaś kolejni zwalają winę na rząd, bo przecież oni “na pewno” musieli maczać w tym palce… Tylko po co to wszystko? Mamy 2010 rok, a podobnież w 2012 ma być koniec świata, czy jeśli Bóg istnieje, to nie zacząłby osądu od tych złych ludzi by zdążyć przed końcem. Wiem, że to dziwne myślenie, ale jakoś tak już mam. Swoją drogą ciekawie postępuje prasa, która za dużą ilością internautów przyjęła, że za tym procederem ktoś stoi i okrzyknęła tą osobę “Kilerem”. Zabawne, nie? Wiem, że nie chodziło raczej o nawiązanie do filmu Machulskiego, ale do angielskiego słowa “Killer”, ale to tak świetnie się wpasowuje w podejście naszego Narodu. Ostatnio miałem sporo śmiechu czytając dzisiejszy artykuł z Faktu. Wiem, że to szmatławiec, ale nie mogłem się osobiście powstrzymać. Możecie go przeczytać tutaj. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć, ale chyba zacznę znowu chodzić do kościoła, chociaż nie byłem tam już chyba od Gimnazjum, czyli spory kawał czasu temu, ale nie chciałbym ryzykować i trafić na “Listę Kilera”. W końcu przeżycie to podstawa, a ta godzina w tygodniu na złe mi chyba nie wyjdzie. – bl0g4s3k.blog.zgonet.pl wpis z 04/01/2010.

 

Więcej informacji na stronie konwentu.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...