Wystawa "Komiks japoński – bogactwo stylów, bogactwo treści"

Autor: Hanami Redaktor: Motyl

Dodane: 04-11-2009 16:36 ()


Wystawa "Komiks japoński - bogactwo stylów, bogactwo treści", przygotowana przez Firmę HANAMI, to podróż do świata sztuki sekwencyjnej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ekspozycję składają się prace dziewięciu znanych japońskich twórców komiksów: Jiro Taniguchi, Natsume Ono, Mari Okazaki, Kentaro Miura, Mitsukazu Mihara, Hinako Sugiura, Kiriko Nananan, Hideo Azuma oraz Usamaru Furuya.

W ich dziełach odnajdziemy "delikatność", "niedoskonałość", "nietrwałość" przejawiające się w normie estetycznej wabi, nawiązania do dorobku europejskich artystów, odwołania do mistrza drzeworytów - Kitagawy Utamaro oraz twórcy stylu Superflat –Takashiego Murakamiego, a także inspiracje włoską sztuką komiksową.

Każdy z prezentowanych artystów wypracował swój własny styl, który przejawia się w charakterystycznym prowadzeniu narracji graficzno -sekwencyjnej oraz stosowaniu odmiennych środków ekspresji. Opowiadane przez nich historie łączy jeden temat: człowiek – jego emocje, doznania, lęki.

Wystawę można oglądać od 3 do 29 listopada (poniedziałek-piątek, godz. 9.00-18.00) w Ośrodku Kultury, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice, Wstęp wolny. Wystawa odbywa się w ramach "W kręgu Cultur IV Miedziowe Spotkania z...", których tegorocznym tematem jest Japonia.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...