"Gwiezdne wojny" na Falkonie 2009

Autor: Organizatorzy Falkonu Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 03-11-2009 17:45 ()


{obrazek http://img24.imageshack.us/img24/7127/falkon2009100x150.gif} Wspominkowe zaproszenie do odwiedzenia bloku Star Wars można obejrzeć tutaj. A tak prezentuje się program tegorocznego bloku SW:

PIĄTEK

17:00 Błędy taktyczne Imperium i Rebelii - Konrad ‘Tibor’ Kisielewicz

Czy zastanawiałeś się nad możliwościami Imperium i Rebelii? Może analizowałeś sprzęt, którym dysponowały obie strony w Gwiezdnych wojnach? Jak myślisz - czy to co z nim robiły miało sens? Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat, przyjdź i posłuchaj.

18:00 Sithowie - koszmar Galaktyki - Magda ‘Cathia’ Kozłowska

Nie ma osoby, która nie słyszała o Sithach. Nie ma również takiej, która słyszałaby o nich coś dobrego. Chcesz posłuchać czegoś o największym koszmarze Galaktyki? Wpadnij na tę prelekcję!

19:00 Koszmarne apokryfy czyli jak zepsuć Gwiezdne wojny - Magda ‘Cathia’ Kozłowska

Myślisz, że Nowa Trylogia jest straszna, a Jar-Jar Binks śni Ci się w koszmarach? Mylisz się, to zaledwie niewielka cząstka tego, co wymyślili autorzy kontynuacji… jeśli chcesz, by Jar-Jar miał większe towarzystwo, przyjdź i posłuchaj!

20:00 Mroczne wątki w historii Zakonu Jedi – Krzysztof ‘Celt’ Nowacki

Jedi znani są jako wojownicy światła i “ci dobrzy” Galaktyki. Ale nawet Zakon skrywa pewne mroczne sekrety. Na prelekcji dowiecie się przynajmniej o kilku z nich i poznacie mroczne wydarzenia z historii Zakonu, o których żaden Jedi chętnie nie opowiada. Na szczęście jednego udało się namówić. To Celt z Jedi Order.

21:00 Konkurs konstruktorski – Jakub ‘Shonsu’ Barański, Wojciech ‘Abad.’ Czerczak & Marcin ‘Indiana’ Waciński

Czy kiedykolwiek marzyliście o własnym R2-D2? A może, wzorem Anakina Skywalkera, budujecie w pokoju C-3PO? Pora wyciągnąć projekty z szuflad. Zapraszamy na wielki konkurs konstruktorów droidów! Kto powiedział, że nie można zbudować robota z tektury…

 

SOBOTA

10:00 Koszmarny konkurs wiedzy o Ciemnej Stronie Mocy - Magda ‘Cathia’ Kozłowska

Jesteś pewien, że wiesz, która śrubka pasowała do hełmu Dartha Vadera? Jakiego szamponu do włosów używał Exar Kun? Twierdzisz, że wiesz wszystko o Sithach? Przyjdź i sprawdź się - czekają na Ciebie koszmarne pytania i równie przerażające zadania praktyczne.

12:00 Spotkanie z Bastionem Polskich Fanów Star Wars

Spotkanie z przedstawicielami, działającej od ponad 7 lat, jednej z największych polskich witryn internetowych poświęconych tematyce Gwiezdnych wojen. W trakcie spotkania odbędzie się krótka prezentacja historii Bastionu oraz tego co strona ma do zaoferowania fanom Star Wars. Zachęcamy do dyskusji na temat przyszłości portalu oraz zadawania pytań.

13:00 Bestie Ciemnej Strony - Jerzy ‘Gorthuar’ Śmiałek

Są rodem z piekła, jakim jest umysł szanującego się Sitha, albo gorzej, przepełniony radosną tfurczością umysł autora. Te pierwsze koszmarnie niebezpieczne, te drugie koszmarnie głupie, wszystkie Bestie Ciemnej Strony Mocy mają swoje miejsce w sercach fanów Gwiezdnych wojen.

14:00 Największe niewiadome świata Star Wars – Anna ‘Kasis’ Michalska

Świat Gwiezdnych wojen jest olbrzymi i niezwykle bogaty. Jednak podczas gdy znamy najdrobniejsze szczegóły dotyczące jednych zagadnień, nie wiemy prawie nic na temat innych. Przegląd największych niewiadomych uniwersum Star Wars, począwszy od rasy Yody, a skończywszy na tajemniczych Architektach. Spekulacje, fakty i mity.

15:00 501st Legion i Rebel Legion - prezentacja

Czy każdy może zostać Rebeliantem? Czy szturmowcy mogą siadać? Fajniej być dobrym czy tym złym? Imperialce kontra Rebeluchy, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć, ale boicie się zapytać o dwóch największych ogólnoświatowych organizacjach kostiumowych zrzeszających fanów Gwiezdnych wojen. Join us, and together we will rule the galaxy as Vader’s Fist and Rebel Legion!

16:00 Jedi, Sithowie i inni władcy Mocy – Krzysztof ‘Celt’ Nowacki

Jedi i Sithowie to najbardziej znane grupy władające Mocą. Ale nie są jedyni i z pewnością nie mają wyłączności na nazywanie się “Władcami Mocy”. Poznaj również inne grupy i światopoglądy o wcale nie mniej rozbudowanej filozofii. Prelekcję poprowadzi Celt – członek Jedi Order.

17:00 Koszmarny kac, czyli alkohole Galaktyki - Magda ‘Khali’ Cielecka

Uniwersum Gwiezdnych wojen, jakkolwiek poprawne politycznie, pełne jest rozmaitych alkoholi. Jeśli więc ciekawiło Cię kiedykolwiek, w jakim winie lubował się Wielki Moff Tarkin, jak nazywa się brandy produkcji Wookieech, co takiego jest w koreliańskiej whiskey i po jakich drinkach ma się koszmarnego kaca, to jest to zdecydowanie prelekcja dla Ciebie!

18:00 Koszmar fana, czyli jaki los zgotowali nam twórcy Star Wars – Kacper ‘Mr.Fett’ Stanicki

Gunganie, Ewoki, Ahsoka i inne irytujące twory odległej galaktyki. Cierpienie czy rozrywka? Hit czy kit? Genialne pomysły czy totalne pomyłki świata Gwiezdnych wojen? Podyskutuj i oceń razem z nami!

20:00 Pokaz fanfilmów – Paula ‘Rinna’ Żurakowska & Jakub ‘orlano’ Antoniuk

Fani potrafią… ale nie zawsze dobrze… Udowodnimy Wam to na kolejnym falkonowym pokazie fanfilmów. W tym roku podzieliliśmy go na dwie części. Na początek koszmarna twórczość fanów! Sprawdzimy jak silni MOCą jesteście i jak wiele jesteście w stanie wytrzymać. Pokażemy, że fanfilmy nie zawsze się udają… Wytrzymacie? Jeżeli tak, to na deser zaserwujemy Wam wielkie dzieła fanowskie! Zapraszamy na najlepsze (i najgorsze) gwiezdnowojenne fanfilmy!

 

NIEDZIELA

10:00 Turniej Sabacca – Joanna ‘Max’ Wilk & Piotr ‘Tori’ Krzysztoń

Wkrocz z nami do świata gwiezdnowojennego hazardu. Spotkaj innych szulerów, którzy przybyli z odległych planet by wziąć udział w turnieju na Odległych Rubieżach. Uważaj na Wookieech, lubią wyrywać ramiona gdy przegrywają. Turniej będzie poprzedzony nauką. Obowiązujące lokalne zasady mogą się różnić od tych, według których dotychczas grałeś.

12:00 Lubelski Fandom Star Wars

Żyjemy i mamy się dobrze! Po raz pierwszy spotkaliśmy się w roku 2003. Od tamtej pory minęło już wiele czasu, a my wciąż kochamy Gwiezdne wojny! Kto przyszedł? Kto odszedł? Co się zmieniło i jak jest teraz? Gdzie nas szukać i co właściwie robimy? Odpowiedzi na te wszystkie pytania udzielimy na spotkaniu z Lubelskim Fandomem Star Wars!

12:30 Historia gwiezdnej muzyki – Wojciech ‘Gith’ Jakubowski & Jacek ‘Thon’ Skulimowski

Kilka słów o tym, co przez lata budowało nastrój filmów, gier, a nawet książek spod znaku Star Wars. Zapraszamy na prelekcję o gwiezdnej muzyce! A do wygrania tez się coś znajdzie…

14:00 Kalambury Star Wars – Jakub ‘Shonsu’ Barański & Kacper ‘Mr.Fett’ Stanicki

Klasyczne kalambury w gwiezdnowojennym wydaniu. Sądzisz, że umiesz pokazać wszystko? Laboratorium Otchłani to dla Ciebie bułka z masłem, a Myśliwce Adumaru nie stanowią wyzwania? Kiedy robisz smutną minę wyglądasz jak R2-D2? Dasz radę po trzech dniach konwentu? Falkonowy blok Star Wars tradycyjnie zakończymy pokazywankami w wersji z odległej galaktyki! Zapraszamy serdecznie na podsumowanie w wielkim stylu!

 

 

Serwis Paradoks jest patronem medialnym Falkonu 2009.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...