StarCast powraca!

Autor: Shonsu Redaktor: Shonsu

Dodane: 17-10-2009 16:26 ()


Po wielu miesiącach powraca StarCast - pierwszy i jedyny polski podcast, który poświęcony jest Gwiezdnym wojnom. Co nowego? Przeczytajcie sami co mają do powiedzenia twórcy audycji.

Witamy po bardzo długiej przerwie! Po okresie Mrocznych Czasów, kiedy to radiowe wiadomości ze świata Gwiezdnych wojen wypełniły się wyłącznie audycjami na żywo, powraca do Was StarCast – pierwszy i jedyny polski podcast poświęcony w całości Sadze George’a Lucasa. Na początku chcemy bardzo przeprosić za tak długi okres nieobecności, który jednak wypełniliśmy do granic możliwości (przeprowadzki, obrony prac magisterskich, poszukiwanie pracy no i projekt StarWars.pl). Teraz na szczęście mamy znów czas i jeszcze więcej energii by regularnie, raz na miesiąc, dostarczać Wam kolejnych audycji. Jak sami się przekonacie, StarCast stał się audycją bardziej recenzyjną niż informacyjną, gdyż z Waszych głosów wynikało że to recenzje są najbardziej interesującym elementem StarCastu. Póki co jedynymi prowadzącymi są Wedge i Taraissu, ale bez obawy – goście (i to najróżniejsi) powrócą do podcastu zaraz po nowym roku. Póki co pragniemy nadrobić wszystkie zaległości, jakie narosły w świecie Star Wars przez ostatnie 10 miesięcy. 

 

Dziś prezentujemy Wam po pierwsze zaległą drugą część StarCastu z grudnia 2008 roku, w której z udziałem Seva omówiliśmy pierwsze komiksy magazynu „Star Wars Komiks” (zeszyty 1-4) oraz dwa pierwsze wydania serii „Dziedzictwo” („Złamany” oraz „Kawałki”). 

 

Po drugie prezentujemy Wam zupełnie nową, trzynastą już audycję, która z konieczności ma dosyć kuriozalny tytuł styczniowo-październikowej. A w niej czeka na Was:

* recenzja odcinków „Wojen Klonów” numer 11 i 12

* relacja z konwentu StarForce 2009 oraz nowości z podwórka polskiego Rebel Legionu

* recenzja książki „Dziedzictwo Mocy: Wygnanie”

* recenzja zeszytu piątego „Star Wars Komiks” (#5/2009) oraz albumów „Dziedzictwo: Smocze Szpony” i „Dziedzictwo: Sojusz”

 

No i teraz to co najważniejsze – linki! Poniżej prezentujemy do ściągnięcia zarówno obydwie części audycji z grudnia, jak i jednoczęściową, najnowszą odsłonę. Znajdziecie je poniżej: 

 

StarCast #12 - część 1

StarCast #12 - część 2

StarCast #13

 

Ale to nie koniec niespodzianek! Postaramy się, by w przyszłości audycje StarCastu nie trwały dłużej niż godzinę i miały tylko jedną część, co znacznie ułatwi nam proces montażu. Jak już wspomnieliśmy do stycznia chcemy nadrobić wszystkie zaległości – i słowa dotrzymamy. Na dowód prezentujemy plan nadchodzących audycji, żebyście wiedzieli że jest na co czekać.

 

Listopad 2009:

* recenzje odcinków „Wojen Klonów” od 13-22 i co za tym idzie podsumowanie pierwszego sezonu

* recenzje powieści z cyklu „Dziedzictwo Mocy” – tomów „Poświęcenie”, „Piekło” oraz „Furia”

* recenzje wydań specjalnych magazynu „Star Wars Komiks” („Bitwa o Jabiim” oraz „Biggs Darklighter – Bohater Rebelii”) oraz albumu „Mroczne Czasy: Ścieżka Donikąd”

 

Grudzień 2009:

* recenzje odcinków „Wojen Klonów” z 2 sezonu

* recenzje powieści „Moc Wyzwolona”, „Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy” oraz trylogii „Noce Coruscant”

* recenzje zeszytów „Star Wars Komiks” od lutego do grudnia 2009 roku

 

Zatem sami widzicie, że jest na co czekać. Dodatkowo mamy dla Was prawdziwą atrakcję – od teraz StarCast jest również na YouTube. Dzięki temu nie będziecie uzależnieni od polskich serwerów i zawsze będziecie mogli sobie odsłuchać wybraną audycję w każdym zakątku świata. Wszystkie dotychczasowe wydania podcastu, a także te najnowsze, znajdziecie na naszym kanale:

 

Kanał YouTube

 

Kolejnie niespodzianki już wkrótce. Na koniec przypominamy adres naszego bloga, najszybszego źródła informacji o StarCaście w tym miejscu, no i naszego maila: podcast.starwars@gmail.com.

 

Zapraszamy do komentowania i opinii na temat najnowszego wydania. Do usłyszenia już wkrótce i niech Moc będzie z Wami!


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...