Wystawa prac plastycznych "Światy science fiction"

Autor: LSF Cytadela Syriusza/ACK Chatka Żaka Redaktor: S_p_i_d_e_r

Dodane: 07-10-2009 12:36 ()


{obrazek http://img35.imageshack.us/img35/2026/plakatwystawysf.jpg} W dniach 8 – 19 października 2009 roku w Akademickim Centrum Kultury - Chatka Żaka zaprezentowana zostanie wystawa "Światy science fiction". Jest to kolejna z wystaw powiązanych tematyką fantastyczną, organizowanych cyklicznie przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Autorki prac: Lilę Kozak, Małgorzatę Śliwkę, Justynę Urniaż i Beatę Urniaż–Księską, poza zainteresowaniami artystycznymi, łączy właśnie członkostwo w LSF "Cytadela Syriusza". Malarstwo, rysunek oraz grafika komputerowa, które znajdą się na wystawie, czerpią inspirację i tematycznie nawiązują do literatury, filmu, gier oraz różnorodnych konwencji, jakie wiążą się z pojęciem science fiction.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18:00 w czwartek, 8 października 2009 roku. Zapraszamy do obejrzenia zaprezentowanych prac oraz na drobny poczęstunek. Wstęp wolny.

Biogramy artystek:

Małgorzata Śliwka

Z wykształcenia jest prawnikiem. Obecnie studiuje na III roku stacjonarnych studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. Grafiką zajmuje się zarówno zawodowo jako ilustrator, jak i hobbystycznie. Od 6 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Justyna Urniaż

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lublinie, obecnie studiuje Grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS. Wieloletnia stypendystka Prezydenta Miasta Lublin. Interesuje się ilustrowaniem bajek. Współpracowała z Fundacją Ewy Błaszczyk jako ilustrator. Na co dzień tworzy głównie prace w dziedzinie projektowej grafiki komputerowej, a także interesuje się nowymi formami mediów. Od 9 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Liliana Dorota Kozak

Urodzona 27.06.1984 w Lublinie. Obecnie jest studentką ostatniego roku Malarstwa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem oraz rysunkiem nie tylko o tematyce związanej z fantastyką. Do jej zainteresowań należy także pisanie wierszy. Od 6 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

Beata Urniaż-Księska

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych o specjalności snycerskiej, a następnie Malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS. Interesuje się literaturą i grami o tematyce fantastycznej od wielu lat. Lubi pracować, łącząc malarstwo z technikami rysunkowymi. Twórczość o tematyce mającej związek z fantastyką nie jest jedynym obszarem jej plastycznych zainteresowań. Od 11 lat związana z Lubelskim Klubem Fantastyki "Syriusz" oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Fantastyki "Cytadela Syriusza".

 

Wystawa jest organizowana przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki "Cytadela Syriusza" oraz Pracownię Działań Plastycznych przy ACK UMCS "Chatka Żaka".


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...