Nowa produkcja Darrena Aronofsky'ego

Autor: Nenedhel Redaktor: Micronus

Dodane: 10-11-2006 09:01 ()


5. stycznia przyszłego roku do polskich kin zawita "Źródło" (oryg. The Fountain), którego reżyserem i scenarzystą jest Darren Aronofsky - ten sam, który stworzył m.in. "Pi", "Requiem dla snu"

Akcja filmu obejmuje aż 1000 lat i toczy się na przestrzeni kilku epok - od starożytności po przyszłość. Jest to opowieść o Tomasie Verde (Hugh Jackman), lekarzu, wojowniku i odkrywcy w jednej osobie, którego jedynym celem jest pokonanie śmierci i uratowanie tym samym swojej ukochanej kobiety. Wyrusza więc w misji do Ameryki Południowej, by odnaleźć mityczne Drzewo Życia...

 

Sam twórca w ten sposób mówi o Źródle: sednem filmu jest poszukiwanie źródła młodości przez człowieka. To film o mężczyźnie, którego żona umiera i który dąży do odkrycia tajemnicy życia wiecznego, który godzi się z własną śmiertelnością, z własnym życiem i egzystencją poprzez próbę ratowania żony. To postmatriksowski film science-fiction, inny niż wszystko, co dotychczas widzieliście. Muzyką do tego filmu zajął się Clint Mansell, który również tworzył soundtracki do wielu produkcji Aronofsky'ego. Zamiast grafiki komputerowej Darren zdecydował się zrobić efekty specjalne za pomocą mikro-fotografii - chemicznych reakcji zachodzących na drobnych laboratoryjnych talerzykach. Zapytany o przyczynę, odpowiedział: grafika komputerowa odebrałaby filmowi jego ponadczasowość, a ja chciałbym aby przetrwał próbę czasu. Więcej info na tej stronie.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...