75. urodziny Kenny'ego Bakera

Autor: Shonsu Redaktor: Shonsu

Dodane: 24-08-2009 20:26 ()


Dokładnie 75 lat temu w angielskim Birmingham urodził się Kenny Baker. Fanom Gwiezdnych wojen jest on bliżej znany jako "człowiek wewnątrz" R2-D2. Z okazji urodzin cała redakcja Paradoksu życzy aktorowi zdrowia, szczęścia i pomyślności. Was zaś zachęcam do odwiedzenia oficjalnej strony Kenny'ego Bakera, która znajduje się w tym miejscu.

 

Kenny Baker to brytyjski aktor urodzony 24 sierpnia 1934 roku w Birmingham. Najbardziej znany jest z roli "człowieka wewnątrz" R2-D2 w filmowej sadze Gwiezdnych wojen.

 

Baker ma 112 cm wzrostu. Pracował w cyrku i w kabarecie razem z Jackiem Purvisem. George Lucas zauważył go i obsadził w roli R2-D2. To Kenny'emu ten droid astromechaniczny zawdzięcza część swoich ruchów a przede wszystkim swoją duszę. Kenny i Anthony Daniels, który wcielił się w rolę C-3PO są jedynymi aktorami, którzy wystąpili we wszystkich sześciu częściach Sagi Gwiezdnych wojen.

 

Ponad to, Kenny Baker zagrał w Powrocie Jedi Ewoka imieniem Paploo, który odwrócił uwagę żołnierzy Imperium kradnąc śmigacz.

 

Kenny Baker miał początkowo zagrać rolę Ewoka Wicketa W. Warricka, ale ostatecznie rolę tę powierzono Warwickowi Davisowi. 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...