Nowość od wydawnictwa Erica

Autor: Sienio Redaktor: Sienio

Dodane: 10-07-2009 23:50 ()


Miło nam poinformować, że już w lipcu ukaże się nowa książka gen. Michaela Reynoldsa pt. "Ludzie ze stali". Tytuł ukaże się nakładem Instytutu Wydawniczego Erica.  

 

 

Tytuł: Ludzie ze stali. I Korpus Pancerny SS w Ardenach i na froncie wschodnim

Autor: Michael Reynolds

Wymiary: 160 x 230 mm

Liczba stron: 448 plus 16 stron ze zdjęciami

Okładka: Miękka ze skrzydełkami

Cena detaliczna: 49,00 zł.

Wydawca: Instytut Wydawniczy ERICA

Data wydania: Lipiec 2009

 

 

Michael Reynolds to znany brytyjski generał w stanie spoczynku, który w swojej karierze przeszedł przez wszystkie szczebla dowodzenia - od plutonu, aż do dywizji. Walczył w Korei w latach pięćdziesiątych XX. wieku. Był także dowódcą sił manewrowych NATO. Dał się poznać jako znakomity znawca zagadnień związanych z historią walk w czasie II wojny światowej. Wydarzenia z tego okresu opisuje jak żołnierz, który poznał realia pola walki, a nie jak akademicki teoretyk.

Generał Michael Reynolds ukazuje ostatni okres istnienia I Korpusu Pancernego SS i zacięte boje, jakie toczyła ta formacja w trakcie ofensywy w Ardenach oraz na Węgrzech i w Austrii pod sam koniec wojny. Autor odrzucając mity, jakie narosły wokół dywizji (Leibstandarte i Hitlerjugend) wchodzących w skład tego korpusu, pokazuje bardzo sugestywnie ludzi, którzy je tworzyli wraz ze wszystkimi ich wadami i zaletami. Autor koncentruje się na samej walce, jej taktyce oraz strategii, odrzucając kwestie ideologii nazistowskiej, którą jednoznacznie potępia.

Pozycja zawiera kilkadziesiąt zdjęć oraz map ułatwiających czytelnikowi śledzenie zmagań wojennych.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...