Konkurs muzycznych podobizn!

Autor: Redakcja Redaktor: Sienio

Dodane: 17-06-2009 09:51 ()


Kompozytorzy muzyki filmowej zrzynają od siebie nawzajem i od siebie samych, to nie tajemnica. Niektóre kawałki z różnych soundtracków są łudząco podobne do siebie, z podobnym instrumentarium, dynamiką, koncepcją. Raz wychodzi to niezamierzenie, raz jest zabiegiem z premedytacją.  Dlatego proponujemy Wam następującą zabawę.

 

Poniżej znajdziecie sześć par uciętych utworów, w każdej parze oba utwory są do siebie bardzo podobne. Waszym zadaniem będzie oczywiście by poprawnie odgadnąć z jakich filmów owe utwory pochodzą.

 

Dla ułatwienia podajemy jacy kompozytorzy popełnili te utwory (kolejność alfabetyczna): Arnold David, Badelt Klaus, Tyler Brian, Glennie-Smith Nick, Goldsmith Joel, Jablonsky Steve, Papathanassiou Evangelos, Sheamur Edward, Zimmer Hans.

 

 

Para 1

Track 1Track 2

 

Para 2

Track 3Track 4

 

Para 3

Track 5Track 6

 

Para 4

Track 7  – Track 8

 

Para 5

Track 9Track 10

 

Para 6

Track 11Track 12

 

Odpowiedzi należy przesyłać na adres levir[at]paradoks.net.pl w temacie zaznaczając „konkurs-paradoks” z podaniem imienia, „nicka”, nazwiska oraz adresu korespondencyjnego – do 30 czerwca tego roku.

Spośród nadesłanych e-maili z największą ilością poprawnych odpowiedzi zostanie wylosowanych 5 osób, które otrzymają nagrody ufundowane przez nas serwis. 

Życzymy powodzenia!


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...