Muzyczne wydarzenia na festiwalu Era Nowe Horyzonty

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 02-06-2009 12:07 ()


W dniach 23.07 - 2.08 odbędzie się we Wrocławiu kolejna - dziewiąta - edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Era Nowe Horyzonty. Oprócz atrakcji czysto filmowych nie zabraknie wydarzeń muzycznych.

 

 

Przez cały czas trwania imprezy czynny będzie Klub Festiwalowy, w którym odbywać się będą koncerty różnorodnej maści artystów pochodzących z krajów będących bohaterami filmowych retrospektyw - a więc z Kanady, Szwecji i Węgier.

 

Ponadto w Operze Wrocławskiej odbędą się pokazy filmów z muzyką na żywo. I tak 24 lipca, na początek, pokazany zostanie film Piętno na umyśle w reż. Guya Maddina, który będzie gościem festiwalu. Wystąpi orkiestra, narratorka oraz artyści, którzy imitując dźwięki tworzą "specyficzną" ścieżkę dźwiękową.

 

30 lipca zaprezentowana będzie najstarsza animacja w historii kina zatytułowana Przygody księcia Achmeda. Muzykę do obrazu zaprezentuje Geoff Smith, który już po raz czwarty pojawi się na festiwalu. 

 

Na koniec, 1 sierpnia, odbędzie się pokaz filmu Skarb rodu Arne z 1919 roku, do którego muzykę wykona Leszek Możdżer wraz ze szwedzkim basistą Larsem Daniellsonem i skrzypkiem Adamem Bałdychem.

 

Więcej o festiwalu na stronie internetowej ENH.

 

 

Źródło: Era Nowe Horyzonty


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...