Oficjalna muzyka do gry planszowej Mafia

Autor: Levir Redaktor: Levir

Dodane: 01-04-2009 11:55 ()


 

Miasto zasypia, budzi się mafia, mafia wybiera, mafia zasypia, miasto się budzi... z DeWuA Mafia.

 

Wydawca gry - Granna - zdecydował się w ramach promocji swojej gry zatrudnić zespół do nagrania oficjalnej "ścieżki dźwiękowej" dla gry planszowej Mafia. Wybór padł na ... DeWua Mafię.

 

Pomysł na zespół narodził się spontanicznie, gdy Deeiovoo Jaco (przez krytyków kojarzony jako polski Lil Jon) szukał jeszcze jednej osoby do występu podczas 90-lecia szkoły i jedną z pierwszych osób do której zagadał był właśnie Danyielek. Po tygodniu powstał pierwszy utwór - Break. Po około pół roku współpracy powstał pierwszy projekt DWA o nazwie 2.

 

Gdy zespół pojawił się we wrześniu 2006 r. w lokalnym radiu w hip-hopowej audycji "Rapsesja", DWA zaczęło grać koncerty, gdzie i kiedy się tylko dało. Do jednego z najhuczniejszych należy występ podczas przeglądu muzycznego "Membrana". Najbardziej znanym utworem jest To jest Lublin, w którym refren śpiewa młodszy brat Danyielka - Kamil.

 

Z czasem DWA przekształciło się w DeWuA Mafię, zawierającą w sobie fuzję 2 różnych styli z 2 różnych projektów. W Lipcu 2008 pojawił się drugi projekt DWA i zarazem pierwszy DeWuA Mafii pt. Gangsta Crunk. Jest wiernym odwzorowaniem tego co się od paru lat dzieje w Stanach, a co u nas dopiero raczkuje czyli nurtów gangsta rap i crunk. DeWuA współpracowało z takimi artystami jak: Cukraz, My - Key czy Oily Money Records (Miami - USA).

 

Teraz zespół ma szansę wypłynąć na szerokie wody fandomowe tworząc muzykę i piosenki inspirowane Mafią.

 

DeWuA Mafię można zobaczyć pod tym linkiem.

 

 

Źródło: DeWuA Mafia


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...