Premiera "Pazura sprawiedliwości” i wizyta Leonie Swann w Polsce

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 15-06-2017 12:58 ()


Leonie Swann przyjeżdża w tym roku do Polski! Jej najnowszy kryminał "Pazur sprawiedliwości” ukazał się 13 czerwca, a autorka będzie gościem Big Book Festival. Jej obecność w Warszawie planowana jest na 23-25 czerwca.

"Pazur sprawiedliwości" to najnowszy kryminał autorki „Sprawiedliwości owiec” i „Krocząc w ciemności”. Swann w swoim niepowtarzalnym stylu, z niezwykłą lekkością i humorem, nawiązuje nim do klasyki kryminału.

Kiedy młody arystokrata spada z wieży katedry w Cambridge, nie wszyscy wierzą w zwykły wypadek. Po denacie zostaje rozgadana papuga i kilka niejasnych tropów. Augustus Huff, nieco neurotyczny wykładowca uniwersytetu, przypadkowo wplątuje się nie tylko w opiekę nad przemądrzałym ptakiem, ale także w rozwiązanie zagadki kryminalnej.

Opis:

Najnowsza książka autorki "Sprawiedliwości owiec" i "Triumfu owiec".

Doktor Augustus Huff, wykładowca sławnego Uniwersytetu w Cambridge, staje przed poważnym problemem: Elliot Fairbanks, jeden z jego studentów, zginął w nieszczęśliwym wypadku. Augustus podejrzewa, że mogło to jednak być morderstwo, gdyż ofiara bynajmniej nie była aniołkiem. Morderca w wieży z kości słoniowej – to niedopuszczalne; Augustus więc, przy wsparciu Graya, afrykańskiej papugi żako, która należała do zmarłego studenta, wyrusza na poszukiwanie zabójcy. Augustus z początku popełnia błąd za błędem, papuga zaś okazuje się ptaszyskiem nad wyraz przemądrzałym. Lecz niebawem to właśnie Gray zaczyna stawiać właściwe pytania i Augustus pojmuje, że tylko razem są w stanie rozgryźć tę zagadkę.

Leonie Swann urodziła się w 1975 roku niedaleko Monachium. Studiowała filozofię, psychologię i literaturę angielską w Monachium i Berlinie. Jej dwie pierwsze powieści "Sprawiedliwość owiec" i "Triumf owiec" od razu okazały się sensacyjnym sukcesem: obie miesiącami utrzymywały się na szczycie list bestsellerów i do tej pory zostały przetłumaczone na 25 języków. Obecnie Leonie Swann mieszka otoczona bluszczem i glicyniami w Anglii i Berlinie.


comments powered by Disqus