Książkowe nowości z Zysk i S-ka

Autor: Zysk i S-ka Redaktor: Motyl

Dodane: 04-02-2010 07:27 ()


We wtorek do dystrybucji trafiły trzy nowości wydawnictwa Zysk i S-ka. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tych publikacji.

 

 

Tytuł: Pokolenie JPII. Dylematy światopoglądowe

młodzieży 

Autor: Jadwiga Koralewicz, Paweł Ruszkowski,

Jacek Bieliński, Agnieszka Figiel (red.)

Stron 248

Oprawa miękka

Cena: 29,90 zł

ISBN 978-83-7506-383-7

 

O KSIĄŻCE:

Trzy lata po ukazaniu się książki JP II. Pokolenie czy mozaika wartości?, będącej świeżą i gorącą jeszcze wówczas refleksją socjologiczną nad stanem świadomości młodzieży, wywołaną odejściem Jana Pawła II, dotychczasowy zespół badawczy, wzmocniony tym razem o prof. Jadwigę Koralewicz, prezentuje wyniki pogłębionych badań socjologicznych dotyczących systemu wartości młodzieży po śmierci Jana Pawła II. Wydaje się, że obecna publikacja, także z racji upływu kilku lat, z większym dystansem odnosi się do problemu i zawiera w sobie znacznie więcej elementów syntetycznych aniżeli analitycznych. Książka Pokolenie JP II. Dylematy światopoglądowe młodzieży oznacza ważne wzmocnienie nurtu badań nad młodzieżą, może to więc być pozycja istotna nie tylko dla zawodowo zajmujących się tą problematyką socjologów, psychologów czy politologów, ale także analizujących problem kondycji młodzieży polskiej dziennikarzy, terapeutów czy pedagogów.

 

 

Tytuł:  Którędy droga?

Autor: Iain Pears

Seria „Klub Srebrnego Klucza”

Stron 739

Oprawa miękka

Cena: 34,90 zł

ISBN 978-83-7506-427-8

 

 

O KSIĄŻCE:

Anglia po latach burzliwej cromwellowskiej republiki powoli powraca do stanu sprzed rewolucji. Na tron angielski wstępuje Karol II Stuart. Jednakże Oksford, miasto w samym sercu Wielkiej Brytanii, wciąż stanowi intelektualną enklawę, miejsce ogromnych zawirowań naukowych, religijnych i politycznych. To właśnie tam, pośród murów obrośniętych bluszczem, ginie Robert Grove, profesor Nowego Kolegium. O morderstwo oskarżona zostaje młoda, uboga kobieta, Sarah Blundy, której los zgotuje szubienicę. Tajemniczą śmierć profesora relacjonują czterej bohaterowie: włoski medyk, syn zdrajcy Korony Brytyjskiej, specjalista od kryptografii oraz znany antykwariusz. Każda z opowiedzianych historii jest inna, lecz tylko jeden ze świadków ujawni niesamowitą prawdę.

 

 

„Uwieńczone strzelistymi iglicami mury Oksfordu to doskonała przestrzeń dla wszędobylskiej intrygi, której echo rozbrzmiewać będzie w uszach nad wyraz intensywnie. Miłośnicy epickich powieści się nie zawiodą”.

„Book Page”

„Książka, którą poczytuje się nocami pod pierzyną, przy latarce. Wspaniała historyczna powieść detektywistyczna, śmiało może konkurować z Imieniem róży. Przywołuje świat politycznych intryg okresu restauracji Stuartów i łączy go ze rozbudowaną warstwą fabularną”.

„Times”

 

 

Tytuł: Co to za coś

Autor: Dave Eggers

Stron 626

Oprawa miękka

Cena: 35,90 zł

ISBN 978-83-7506-341-7

 

 

O KSIĄŻCE:

Oto opowieść o niezwykłej odwadze i wytrwałości w obliczu jednej z najokrutniejszych wojen w historii świata. Bohater tej wstrząsającej powieści, Valentino Achak Deng, był jednym z tysięcy dzieci zwanych Straconymi Chłopcami, którzy musieli opuścić wioski w Sudanie i przewędrować pieszo tysiące mil. W czasie długiej podróży zmagał się żołnierzami i rebeliantami, nalotami bombowymi i dzikimi zwierzętami, przemierzając bezkresną pustynię. Kiedy po wieloletnim pobycie w obozach dla uchodźców trafił wreszcie do Stanów Zjednoczonych, czekały na niego nowe wyzwania...

Historia opowiedziana z prawdziwie epickim rozmachem, przepojona głębokim współczuciem i niespodziewanym humorem, będąca pochwałą życia pośród szaleństwa wojny i niezapomnianą opowieścią o tragedii i tryumfie.

 

"Książka pomysłowa, zakrojona na szeroką skalę i przede wszystkim mająca ogromną moc oddziaływania. Co to za Coś to niezwykłe świadectwo i zarazem porażające dzieło".

„New York Times Review”

 

O AUTORZE:

Dave Eggers (ur. 1970 r.), amerykański pisarz, satyryk i wydawca, autor książek: Wstrząsające dzieło kulejącego geniusza, My to mamy speeda i How We Are Hungry. Kieruje McSweeney’s, kwartalnikiem i wydawnictwem, jest też współzałożycielem 826 Valencia, niedochodowej sieci młodzieżowych ośrodków literackich i krytycznych. Jego teksty publikowano w „The New Yorker”, „Esquire” i „The Believer”. W roku 2004 współprowadził UC Berkeley Graduate School of Journalism, z czego narodziła się seria książkowa Voice of Witness, która ma utrwalać ustne opowieści o wielkich ludzkich tragediach.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...