"Dzieci Cienie" - dwa tomy w jednym!

Autor: Wydawnictwo Jaguar Redaktor: Kilm

Dodane: 06-09-2011 16:59 ()


 

Pierwszy oraz drugi tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie” w jednym woluminie.

 

 

Jestem cieniem. Jedynie moi rodzice i bracia wiedzą, że przyszedłem na świat. Nie ma mnie dla nikogo innego. Jeśli któregoś dnia zachowam się nieostrożnie i moje istnienie wyjdzie na jaw, wszyscy znajdziemy się w niebezpieczeństwie... Dla takich jak ja kara jest tylko jedna  – śmierć.

 

 

 

Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.

W przeciwieństwie do Luke’a, Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu. Totalitarne społeczeństwo nie zna miłosierdzia dla niepokornych – czy zakrojone na szeroką skalę plany Jennifer mają jakąkolwiek szansę w starciu z rzeczywistością? A może zorganizowana siatka trzecich dzieci znajduje się pod całkowitą kontrolą rządu?

 

Tytuł: Dzieci Cienie: Wśród ukrytych, Wśród oszustów.

Tytuł oryginału: Shadow Children: Among the Hidden, Among the Impostors

Autor: Margaret Peterson Haddix

Cykl: Dzieci Cienie

Tom: 1, 2

Tłumaczenie: Małgorzata Kaczarowska

Wydawca: Wydawnictwo Jaguar

Premiera: 5 października 2011 - EMPIK; 13 października – w ogólnej sprzedaży

ISBN: 978-83-7686-082-4

Cena: 37,90

 

Więcej informacji o tej serii mogą Państwo znaleźć w tym artykule.

 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...