"Złota księga Asteriksa" - zapowiedź

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 19-09-2009 13:59 ()


22. października do sprzedaży trafi 34. album przygód dwóch niezłomnych Galów Asteriksa i Obeliksa. Prezentujemy przykładowe plansze ze "Złotej księgi Asteriksa". Bohaterowie komiksu Uderzo i Gościnny'ego obchodzą 50 urodziny!

 

 

 

Tytuł: "Złota księga Asteriksa"

Scenariusz: Albert Uderzo

Rysunki: Albert Uderzo

Wydawca: Egmont

Data wydania : 22.10.2009 r.

Format: A4

Oprawa: miękka

Druk: kolor

Cena: 24,90 zł

 

Wbrew od wielu lat pojawiającym się prognozom czarnowidzów, nadal ukazują się kolejne tomy przygód sławnych galijskich wojowników, Asteriksa i Obeliksa. Nestor francuskiego komiksu, Albert Uderzo, nie zamierza kończyć rysowniczej kariery, czego dowodem jest 34. album serii. Jest to tom wyjątkowy, gdyż narysowany specjalnie na okrągłą, PIĘĆDZIESIĄTĄ rocznicę narodzin sagi o celtyckich wojownikach przeciwstawiających się potędze Cezara!

Jak przystało na prawdziwe urodziny, pod bramą osady galijskich bohaterów pojawia się cały tłum gości, znanych czytelnikom z poprzednich tomów serii: i piękna Kleopatra ze swym złośliwym kochankiem Cezarem, i ważący niezwykłe napoje druidzi, i szalony architekt Numernabis, i ciągle zatapiani przez Galów wikingowie... Cały świat antyczny zjechał się nad armorykańskie klify. Oczywiście, niezwykli goście przywieźli ze sobą niezwykłe prezenty, jakimi chcą obdarować Asteriksa i Obeliksa, a także pozostałych jubilatów - czyli wszystkich mieszkańców Wioski Szaleńców.

Spotkanie urodzinowe jest okazją nie tylko do wspomnień, ale przede wszystkim do snucia wielkich projektów na przyszłość! Asteriks i jego przyjaciele wcale się nie zestarzeli, nadal są pełni woli walki z Rzymianami, żądzy przygód i poznawania najdalszych zakątków świata. Czyżby Uderzo planował dla nich kolejne podróże?

Rocznicowy album został wspaniale, drobiazgowo narysowany oraz wzbogacony wieloma rzadko spotykanymi w sztuce komiksowej pomysłami graficznymi - jak przewodnik turystyczno-kulinarny po Galii czy przeróbki sławnych obrazów na modłę "galijską". Poza tym, tom ten pełen jest cytatów i nawiązań do poprzednich części cyklu, co na pewno sprawi wielką frajdę milionom miłośników Asteriksa na całym świecie.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...