Timof w lutym

Autor: Paweł Timofiejuk Redaktor: Motyl

Dodane: 17-02-2009 07:22 ()


Na koniec lutego wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy planuje opublikować następujące tytuły: "Pierwsza wiosna" oraz "Dom żałoby 7". Przed WSK na rynek powinny trafić również: "Fun Home", druga część "Bi Bułki" oraz "Ziniol 4".

Na WSK będziemy gościć Branko Jelina oraz rysownika "Pierwszej wiosny" Christopa Heuera (tu czekamy jeszcze na potwierdzenie).

 

Pierwsza wiosna

Rysunek: Christop Heuer

Scenariusz: Gerlinde Althoff    

wg powieści Klausa Kordona

Tłumaczenie: Andżelika Mirska

Oprawa: miękka    

ISBN: 978-83-61081-29-6

Format:  145X210 mm    

Komiks nr 50

Str.: 240    

Czerń i biel

Cena: 40 zł    

Odbiorcy: Wszyscy

 

Początek roku 1945. Alianci zrzucają ostatnie bomby na Berlin, równocześnie zbliża się do miasta Armia Czerwona. Dwunastoletnia Änne doświadcza końca wojny i wkroczenia Armii Czerwonej, mieszkając z babcią i dziadkiem, którzy wychowują dziewczynkę od momentu aresztowania jej rodziców przez nazistów. Pewnego dnia tej pierwszej wiosny bez wojny staje w drzwiach pewien mężczyzna – ojciec Änne, którzy przeżył obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie. Ojciec, który wydaje się być jej obcą, a jednocześnie tak bliską osobą.Klaus Kordon wydał swoją powieść „Pierwsza wiosna” jako trzeci tom „Trylogii czasów przełomu”. Trylogia ta opisuje życie rodziny Gebhardt podczas trzech przełomowych okresów w najnowszej historii Niemiec: 1918 r., 1932/33 r. i 1945 r. Godna uwagi jest wybrana przez autora perspektywa: z punktu widzenia dziecka opisuje historyczne wydarzenia, koncentrując się przy tym na życiu rodziny Gebhardt.

Christoph Heuer i Gerlinde Althoff zdecydowali się przełożyć na język komiksu trzeci tom trylogii, którego akcja toczy się w czasach nam najbliższych. Wielu z tych, którzy jako dzieci przeżyli koniec wojny, może dziś swoje doświadczenia przekazać kolejnym generacjom. Christoph Heuer i Gerlinde Althoff przełożyli wielokrotnie nagradzaną powieść Klausa Kordona na równie wartościowy język komiksu.

Rysownik Christoph Heuer dzięki dbałości o szczegóły i dokładnej kwerendzie sprawił, że Berlin początku 1945 r. odrodził się na stronach komiksu – nigdy dotąd nie został przedstawiony tak żywo i obrazowo. Miasto leży w gruzach, jednakże dzieci, takie jak dwunastoletnia bohaterka komiksu Änne, są nadzieją zniszczonego kraju.

Tłumaczenie komiksu zostało dofinansowane przez Instytut Goethego.

Premiera: 26 luty

 

 

Dom żałoby 7

Rysunek: Marek Rudowski

Tusz: Hubert Ronek    

Scenariusz: Dominik Szcześniak

Oprawa: miękka

ISBN: 978-83-61081-27-2

Format:  175x250 mm    

Komiks nr 51

Str.: 36    

Czerń i biel

Cena: 14 zł    

Odbiorcy: Tylko dla dorosłych

 

Zaczęło się! Następuje od dawna oczekiwane wyjaśnienie wielu sytuacji, akcja zazębia się i zbliża ku nieuchronnemu końcowi. Przedostatni odcinek serii, odpowiadający na pytania: co Gabriel Diun usłyszał od Gillesa de Gollfe'a nad jeziorem, kto jest wtyczką Hargliffa oraz kto zginie i jakie będą tego konsekwencje...

Przepełniony akcją siódmy zeszyt "Domu żałoby" to, obok rozmów z drzewami i walk z rekinopodobnymi stworami z wodnych głębin, kolejne spojrzenie w psyche poszczególnych bohaterów.

Premiera: 26 luty


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...