"Loveless 2" i "Trzy cienie" w sprzedaży

Autor: Motyl Redaktor: Motyl

Dodane: 13-02-2009 07:21 ()


Do sprzedaży trafiły albumy Muchy Comics "Loveless 2. Burza nad Blackwater" oraz kultury gniewu - "Trzy cienie".

 

Każdy mieszkaniec Blackwater doświadczył okropieństw Wojny Secesyjnej: Atticus Mann – były niewolnik, obecnie łowca nagród, Ruth Cutter – która sądziła, że jej mąż zginął podczas wojny.

A zwłaszcza sam Wes Cutter. Wesa czeka cieżkie zadanie – Jankesi zrobili go szeryfem.

Jego, najbardziej znienawidzonego mieszkańca Blackwater. Ale nawet jeśli go nienawidzą, potrzebują go, by obronił ich przed bezlitosnym zabójcą, który może być związany z miasteczkiem i jego mieszkańcami...

...oraz z Wesem i jego mroczną przeszłością.

 

 

 

 

 

Był czas, kiedy życie było proste i przyjemne. Cieszyliśmy się smakiem wiśni, chłodem cienia, zapachem rzeki... Tak żyliśmy w dolinie ukrytej wśród wzgórz - osłonięci przed burzami, nieświadomi odległego świata – jak na wyspie, spokojni, pozbawieni problemów. I wtedy... Wtedy wszystko się zmieniło.

 

Pewnego dnia przed chatą Louisa i Lisy, bohaterów niezwykłej, przepięknej wizualnie powieści graficznej Cyrila Pedrosy, pojawiają się trzy cienie. Majaczą na horyzoncie, obserwują, czają się... Przyszły po ich syna i nie spoczną dopóki nie dostaną go w swoje ręce. By im uciec rodzina wyruszy w podróż na koniec świata, ale czy można wymknąć się przeznaczeniu?

 

„Trzy cienie”, wzruszające i niepokojące jednocześnie, to przejmująca baśń o miłości, opętaniu i stracie. Dzieło Cyrila Pedrosy, byłego animatora pracującego dla Disneya (m.in. przy filmach „Dzwonnik z Notre Dame” i „Herkules”), jest jednym z największych komiksowych objawień ostatniego roku. Zachwycający szatą graficzną, poruszający album otrzymał na ostatnim festiwalu w Angoulême Prix Essentiel, jedną z głównych nagród tej imprezy. Rysunki Pedrosy połączone z historią zdradzającą wpływy Borgesa, Garcii Marqueza i Tolkiena zachwyciły też jurorów przyznających nagrodę dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego Festiwalu w Angoulême – polski wybór 2008.

 

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...