Styczniowe premiery Ongrysa

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 21-12-2017 16:17 ()


Wydawnictwo Ongrys zaprezentowało cztery tytuły, które w najbliższym czasie zasilą półki sklepowe. Są wśród nich z dawna wyczekiwane pozycje. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami czterech publikacji. 

 

Sędzia Dredd: Kompletne akta 15

Scenariusz: John Wagner, Garth Ennis, Alan Grant
Rysunek: Carlos Ezquerra, Steve Dillon, Cam Kennedy, Ron Smith, John Hicklenton, Jim Baikie, Anthony Williams, Steve Yeowell, Gary Caldwell, Mike Hadley, George Coleman, Dermot Power, Vanyo, Dean Ormston, Will Simpson.
Ilustracja na okładce: Jason Brashill
Tłumaczenie: Piotr Krasnowolski, Taida Meredith
Tytuł oryginalny: Judge Dredd Complete Case Files Volume 15
Wydawca oryginalny: Rebellion
Rok wydania oryginału: 2010
Liczba stron: 328
Format: 219x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-65803-24-5
Wydanie: I
Cena detaliczna: 145 zł

Necropolis to już przeszłość.

Siostry Śmierci i Mroczni Sędziowie zostali pokonani, jednak Mega-City One nadal zmaga się ze skutkami ich działań. Aby przywrócić porządek w zrujnowanym mieście, Sędzia Dredd powraca do służby i na ulice. Wszyscy mieszkańcy mogą być pewni, że nikt nie ucieknie przed prawem, nawet jeśli ukryje się na odległej Szmaragdowej Wyspie.

Ten tom zawiera wiele dłuższych i krótszych historii napisanych przez takich scenarzystów, jak: John Wagner, Garth Ennis i Alan Grant, a za rysunki odpowiadają między innymi Carlos Ezquerra, Will Simpson czy Steve Dillon.

Kapitan Żbik - 29 - Wiszący rower (cz. II)

scenariusz: Władysław Krupka
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-23-8
Wydanie: III
cena: 12 zł

Kontynuacja historii z zeszytu "Wieloryb z peryskopem".

Pobyt Marka i Zbyszka na obozie harcerskim obfituje w wiele ciekawych i dziwnych zdarzeń. Chłopcy odkrywają ruiny średniowiecznego zamku, a także jezioro, w którym pływa coś, co przypomina… wieloryba z peryskopem. Tajemnice się mnożą, a jedyną osobą, która będzie w stanie rozwiązać tę zagadkowe sprawy, wydaje się kapitan Żbik, który ma wkrótce odwiedzić harcerzy w trakcie ich wakacyjnego wyjazdu.

Zakończenie opowieści w trzecim zeszycie, pt. "Tajemniczy nurek".

Zeszyt wydany z dwiema wersjami okładki.

Saga Valty cz. 3

scenariusz: Jean Dufaux
rysunki: Mohamed Aouamri
tłumaczenie: Jakub Syty
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 64 strony
ISBN: 978-83-65803-19-1
cena detaliczna: 38,00 zł

Ostatnia część Sagi Valty po raz kolejny przenosi czytelnika w pasjonujący świat islandzkich legend pełnych potężnych bohaterów, magicznych stworzeń oraz bogów, którzy śledzą poczynania ludzi i ingerują w nie, gdy uznają to za korzystne dla siebie.

Valgar z Valty staje przed sądem i prosi, aby Wysokie Rody uznały jego małżeństwo z piękną Astridr. Sprzeciwia się temu jej ojciec Thorgerr Argfusson, Valgara wspiera zaś Njall Poparzony, wielki i poważany wódz. Jednak zanim zapadnie wyrok wiele się jeszcze wydarzy, a śmierć po raz kolejny będzie zbierać swe żniwo.

"Saga Valty" to przygodowy komiks autorstwa wybitnego scenarzysty Jeana Dufaux (Skarga Utraconych Ziem, Drapieżcy, Barakuda), który do współpracy zaprosił utalentowanego rysownika Mohameda Aouamirego (W Poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga bogów).Saga Valty - wydanie zbiorcze

scenariusz: Jean Dufaux
rysunki: Mohamed Aouamri
tłumaczenie: Jakub Syty
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 192 strony
ISBN: 978-83-65803-20-7
cena detaliczna: 99,00 zł

"Saga Valty" przenosi czytelników w świat wikingów, pełen magii i waśni pomiędzy klanami, gdzie o losach bohaterów decyduje przeznaczenie i wola bogów. Odważny i prawy Valgar z Valty pokochał piękną Astridr, czym ściągnął na siebie gniew jej ojca, okrutnego Thorgerra Argfussona. Valgar zrobi wszystko, by odzyskać utraconą miłość, ale na jego drodze staną liczne pułapki i zasadzki, zgubna namiętność, a nawet czarna magia...

"Saga Valty" to przygodowy komiks autorstwa wybitnego scenarzysty Jeana Dufaux (Skarga Utraconych Ziem, Drapieżcy, Barakuda), który do współpracy zaprosił utalentowanego rysownika Mohameda Aouamirego (W Poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga bogów). Zbiorcze wydanie zawiera wszystkie trzy albumy oraz materiały dodatkowe: szkice, okładki itp.


comments powered by Disqus