Grudniowe nowości Ongrysa

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 06-12-2017 16:01 ()


Prezentujemy zapowiedź i przykładowe plansze dwóch grudniowych premier wydawnictwa Ongrys.

 

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego – Czterej pancerni i pies

Ilustracje: Jerzy Wróblewski
Tekst: Janusz Przymanowski
Grafika na okładce: Jerzy Wróblewski
Opracowanie okładki: Andrzej Janicki
Redakcja tomu: Maciej Jasiński
ISBN: 978-83-65803-21-4
format: 302 x 216
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
Wydanie: I
Cena okładkowa: 44,90 zł

„Czterej pancerni i pies” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów polskiej popkultury. Powieść Janusza Przymanowskiego doczekała się znakomitej adaptacji serialowej (z plejadą gwiazd: Januszem Gajosem w roli Janka Kosa, Franciszkiem Pieczką w roli Gustlika Jelenia, Romanem Wilhelmim w roli Olgierda Jarosza oraz Włodzimierzem Pressem w roli Grigorija Saakaszwilego), a także trzech adaptacji komiksowych. I właśnie jedna z nich ukazuje się w serii "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego".

Autorem oprawy graficznej jest jeden z najlepszych polskich rysowników komiksowych – Jerzy Wróblewski. Jego charakterystyczna realistyczna kreska jest znana z serii „Kapitan Żbik”, a także takich komiksów, jak „Hernan Cortes i podbój Meksyku”, „Czarna róża”, „Figurki z Tilos” czy „Skradziony skarb”. Jest także autorem postaci szeryfa Binio Billa, którego przygody ukazywały się w „Świecie Młodych”.

Prezentowany w tym albumie komiks „Czterej pancerni i pies” pierwotnie był drukowany w latach 1968-69 na łamach gazety „Dziennik Wieczorny”  – w postaci rysunków i osobnego tekstu powieści. Na potrzeby wydania albumowego dokonano modyfikacji do wersji z dymkami – podobnie jak we wszystkich wcześniejszych tomach „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego”, prezentujących komiksy prasowe tego autora.„To rozśmiesza, to porusza, czar komiksów Tadeusza!”

Autor: Artur Ruducha
format: 205x292
oprawa: miękka broszurowa
druk: kolorowy
objętość: 32 strony
data wydania: XII.2017
ISBN: 978-83-65803-22-1
Wydanie: I
Cena okładkowa: 25 zł


Komiksowy hołd, jaki Artur Ruducha złożył twórczości Tadeusz Baranowskiego. Dziesiątki motywów z takich albumów, jak "Skąd się bierze woda sodowa", "Antresolka profesorka Nerwosolka", "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa", "Podróż smokiem Diplodokiem", "Porady Praktycznego Pana", "Tffffuj! Do bani z takim komiksem!" oraz wielu innych zostały zebrane i złożone od nowa w niesamowity komiksowy kolaż.

Galeria


comments powered by Disqus