TAKIEJ książki jeszcze nie czytaliście! "Wieża" Daniela O'Malleya już w księgarniach!

Autor: Klaudyna Maciąg Redaktor: Motyl

Dodane: 06-12-2017 11:09 ()


Połączenie mrocznego urban fantasy z thrillerem paranormalnym i komedią. Niespotykany dotąd koktajl gatunkowy, na punkcie którego oszaleli czytelnicy na całym świecie,  a najczęściej stawianym przez recenzentów pytaniem jest: „Dlaczego nie poznałem Wieży wcześniej?!”.

Ta książka to prawdziwa zagadka. Kiedy kilka miesięcy temu ogłosiliśmy, że ją wydamy, nasi fani na Facebooku zalali nas wiadomościami, że są pod wrażeniem tego, iż w Polsce ktokolwiek miał odwagę wydać taką książkę. Wieża to powieść niespotykana, klimatyczna i odrobinę dziwna, ale to właśnie czyni ją tak oryginalną i nieszablonową. Przedpremierowy PDF z tekstem powieści Daniela O'Malleya przekazaliśmy pięćdziesięciu niezależnym osobom i z dreszczem ekscytacji wyczekiwaliśmy ich reakcji. Kiedy Internet oraz naszą skrzynkę mailową zalała fala recenzji, z których każda była pozytywna (co zdarza się niezwykle rzadko!), wiedzieliśmy już, że decyzja o wydaniu Wieży była słuszna. Pozytywnie nastrajały nas już co prawda oceny z Goodreads (średnia ocen 4,12) oraz zagraniczne recenzje, ale liczyliśmy się z tym, że do polskiego odbiorcy ten niespotykany dotąd koktajl gatunkowy może nie przemówić. Nasze obawy nie były słuszne.

Jeżeli wydaje Wam się, że w literaturze powiedziano już wszystko, widocznie nie znacie jeszcze imponującego debiutu Daniela O’Malleya. Ta pokręcona, trzymająca w napięciu i inteligentna opowieść zabierze Was do świata, jakiego nie jesteście sobie w stanie nawet wyobrazić. A kiedy już do niego wkroczycie – nie będziecie chcieli wracać.

Myfanwy Thomas budzi się w parku w Londynie otoczona martwymi ciałami. Niczego nie pamięta, więc jej jedyną nadzieją na przetrwanie jest zaufanie instrukcjom, które zostawiła w kieszeni jej poprzedniczka. Wkrótce dowiaduje się, że jest Wieżą – wysoko postawionym członkiem sekretnej organizacji, która chroni świat przez nadnaturalnymi zagrożeniami. Ale wewnątrz organizacji jest zdrajca, który pragnie jej śmierci.

Walcząc o własne bezpieczeństwo, Myfanwy trafia na osobę z czterema ciałami, apodyktyczną kobietę, która może wejść w jej sny, sekretny ośrodek szkoleniowy, gdzie dzieci przekształca się w zabójczych wojowników i spisek większy, niż mogłaby sobie wyobrazić.

Zaskakująca i zabawna, Wieża jest szokująco pomysłowym debiutem, skierowanym do czytelników, którzy lubią powieści szpiegowskie z dawką fioletowego szlamu.

  • Autor: Daniel O'Malley
  • Cykl: Archiwum Checquy, tom 1
  • Rok wydania: 2017
  • Oprawa: miękka
  • Liczba stron: 550
  • Format: 14.3x20.5 cm
  • Numer ISBN: 978-83-65568-43-4
  • Waga: 516 g

comments powered by Disqus