Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 28-11-2017 13:19 ()


Na koniec listopada wydawnictwo Zysk i Spółka przygotowało dla Was książkę tegorocznego noblisty w dziedzinie ekonomii. Kolejne dwa tytuły to soczyste kryminały retro. Ostatnia pozycja to świetne wydanie mitów skandynawskich.

 

Impuls. Jak podejmować właściwe decyzje dotyczące zdrowia, dobrobytu i szczęścia
Richard Thaler, Cass Sunstein

Format: 160 x 235 mm
Stron: 336
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-221-0
Premiera: 27.11.2017
Sugerowana cena det.: 49,90 zł

LAUREAT NAGRODY NOBLA 2017

Codziennie podejmujemy wiele decyzji, począwszy od inwestycji finansowych, wyboru szkoły, tego, co jemy, po sprawy, o które chcemy walczyć. Często decyzje te są nietrafione. Powodem jest to, że będąc ludźmi, jesteśmy podatni na wszelkiego rodzaju błędy, które mogą prowadzić do bolesnych pomyłek. Na wieść o otrzymaniu nagrody Nobla Thaler złożył deklaracje „Postaram się wydać nagrodę w możliwie najmniej racjonalny sposób”, żartobliwie przedstawiając istotę swej teorii „szturchnięcia” (impulsu). Ludzie nie zachowują się racjonalnie, bo nie jesteśmy w  stanie racjonalnie się zachowywać, kierujemy się własnymi, partykularnymi korzyściami, ale też jesteśmy w stanie uwzględnić fundamentalne wartości, a ponad to nie mamy cierpliwości, nie jesteśmy w stanie być zawsze zdyscyplinowani i racjonalni. Co jednak zrobić, by nasze wybory były racjonalne? O tym jest właśnie teoria szturchnięcia Thalera, która sprawia, że nie ma konfliktu między swobodą wyboru a  przymusem. Libertariański paternalizm! Co należy zrobić, by ludzie podejmowali korzystne dla siebie decyzje? Szturchnąć ich! Koncepcja Thalera jest istotnym wsparciem w  budowaniu m.in. pracowniczych programów emerytalnych czy opieki zdrowotnej. Ludzie potrzebują impulsów, szturchnięcia ich!

 

Nieznośny urok PRL
Janusz Rolicki

Format: 145 x 215 mm
Stron: 400
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-164-0
Premiera: 27.11.2017
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Fascynujący wielowątkowy dreszczowiec o ludziach trzymających władzę w Polsce lat siedemdziesiątych W swojej najnowszej książce Niezwykły urok PRL Janusz Rolicki, znany dziennikarz i jeden z najlepszych znawców dawno minionej epoki, a  nade wszystko autor Przerwanej dekady, wywiadu rzeki z Edwardem Gierkiem, sprzedanego w  przeszło milionie egzemplarzy, z werwą i  niezwykle sugestywnie opisuje epokę Gierka – Polskę Ludową i  obowiązujące wówczas reguły rządzące dyktatorskim pojałtańskim światem. Na kartach książki występują Edward Gierek, Piotr Jaroszewicz, Leonid Breżniew i  inni przywódcy tamtego świata. Autor ukazuje realia epoki, w  tle zarysowując autentyczną, choć mało znaną sensację obyczajową PRL, rozgrywającą się na szczytach władzy. Doskonale oddaje ducha tamtych czasów, bez typowych dla tego typu literatury uprzedzeń i uproszczeń.

 

Morderstwo na starej plebanii
Jill McGown

Format: 140 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-207-4
Premiera: 27.11.2017
Sugerowana cena det.: 34,90 zł

„Morderstwo tak zagadkowe, że mogłoby przerosnąć nawet pannę Marple z powieści Agathy Christie. . . Wartki,
wciągający kryminał”.
„THE PHILADELPHIA INQUIRER”

Śmiertelny cios w głowę pozbawił życia Grahama Elstowa, ale pastor i jego żona raczej go nie opłakiwali. Elstow był ich zięciem, który kilka miesięcy wcześniej ciężko pobił ich córkę Joannę. Niestety wszystko wskazuje na to, że sprawcą zbrodni jest ktoś blisko związany z rodziną, ale nikt nie zamierza przyznawać się do winy. Duet złożony z inspektora Lloyda i  sierżant Judy Hill błąka się po labiryncie potencjalnych zabójców, niezliczonych motywów i własnych powikłanych relacji. Chociaż sprawa z pozoru wydaje się banalna, policjanci dostrzegają szereg wątków pobocznych, które należałoby zbadać. Skomplikowana fabuła jest mistrzowska skonstruowana, a  gliniarze z ich dylematami wprost fascynujący. Agatha Christie nie napisałaby tego lepiej!

 

Mity skandynawskie
Roger Lancelyn-Green

 

Format: 130 x 215 mm
Stron: 280
Okładka: twarda z obwolutą
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Zbigniew A.Królicki
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-160-2
Premiera: 27.11.2017
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Porywająca opowieść o surowym świecie skandynawskich bogów – od stworzenia świata po wizję ragnaröku Tęcza tworząca migotliwy most pomiędzy światami bogów i ludzi. Wąż tak ogromny, że oplata cały świat. Naszyjnik tak piękny, że nawet boginię doprowadza do szaleństwa...

Wielkie skandynawskie sagi są pełne magii i  bohaterskich czynów. Roger Lancelyn Green znanym od niepamiętnych czasów mitom o wędrówkach Odyna, młocie Thora, śmierci Baldra czy ostatniej bitwie nadał nową formę, łącząc je w  jedną ekscytującą opowieść, która ożywia surowe piękno krain skandynawskich bogów i olbrzymów. Swoją relację oparł na zachowanych poematach i podaniach, starając się jak najwierniej oddać ducha oryginału – tę niezwykłą „atmosferę Północy”.


comments powered by Disqus