Powrót Hellboya i agentów BBPO!

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 11-08-2017 11:28 ()


Z wielką przyjemnością zapowiadamy reedycję komiksów o Hellboyu, a także publikację nowych komiksów z serii BBPO. Ukazywać się one będą w wydaniach zbiorczych, w twardej oprawie wzorowanej na amerykańskiej „czarnej edycji”, (ale w klasycznym amerykańskim formacie). Kolejne tomy obu cykli będą trafiać na rynek w odstępach 3-4 miesięcy.Hellboy, tom I: Nasienie zniszczenia, Obudzić diabła
Nasienie zniszczenia: Pomysł i rysunki: Mike Mignola; Scenariusz: John Byrne; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński
Obudzić diabła: Scenariusz i rysunki: Mike Mignola; Tłumaczenie: Miłosz Brzeziński

Nowe ekskluzywne wydanie kultowej serii. Cykl zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę Eisnera w 1997 za Obudzić diabła, i zyskał sobie wielu oddanych czytelników.
Hellboy to postać znana z filmów i komiksu. Bohater z piekła rodem, a zarazem badacz zjawisk paranormalnych. Na Ziemię sprowadził go Rasputin. Hellboy miał pomóc nazistowskim okultystom w zapewnieniu Hitlerowi zwycięstwa, ale przypadek sprawił, że znalazł się w rękach aliantów. Gdy dorósł, rozpoczął pracę w Biurze Badań Paranormalnych i Obrony. Wykonując misje zlecane przez Biuro. Hellboy nieustannie stara się rozwiązać zagadkę swojego pochodzenia i ustalić, w jakim celu on, demon z piekła, znalazł się wśród ludzi.

Ponura atmosfera rodem z Lovecrafta, nieszablonowe opowieści – często oparte na mitach z różnych części świata – i znakomite rysunki Mike Mignoli powodują, że niełatwo się oderwać od kolejnych stron komiksu.

Liczba stron: 288
Cena: 79,99 zł
Premiera: listopad 2017


BBPO: 1946-1948
Scenariusz: Mike Mignola, Joshua Dystart, John Arcudi;

Rysunki: Gabriel Bá, Fábio Moon, Paul Azaceta, Max Fiumara;

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski

Album mistrza komiksu amerykańskiego, autora bestsellerowego cyklu Hellboy, Mike’a Mignoli. Agenci BBPO – Biura Badań Paranormalnych i Obrony – zajmują się tropieniem wszelkich stworzeń i rzeczy nie z tego świata. Najsłynniejszy pracownik biura to Hellboy.

W 1946 roku do zajętego przez aliantów Berlina przybywa szef BBPO, profesor Trevor Bruttenholm, by zebrać jak najwięcej danych o nazistowskich badaniach nad okultyzmem, magią i bioinżynierią. Wpada na ślad straszliwego projektu Niemców, znanego pod kryptonimem Vampir Sturm.
By rozwiązać tę zagadkę agenci BBPO będę musieli zaryzykować nie tylko życie…

Świetnie skonstruowana fabuła trzyma w napięciu i znakomicie wykorzystuje motyw nazistowskiej obsesji: połączenia bioinżynierii z magią w celu stworzenia broni doskonałej. Atmosfera wszechobecnej tajemnicy i przygody niczym z hollywoodzkich filmów powodują, że nie sposób oderwać się od lektury.


Liczba stron: 468
Cena: 119,99 zł
Premiera: grudzień 2017


comments powered by Disqus