Majowe nowości wydawnictwa Ongrys

Autor: Ongrys Redaktor: Motyl

Dodane: 17-05-2017 11:44 ()


Prezentujemy pakiet majowych nowości wydawnictwa Ongrys, który ukaże się w sprzedaży pod koniec miesiąca. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami przygotowanych publikacji.

 

"Skład główny - tom 3"

Scenariusz: Régis Loisel, Jean-Louis Tripp
Rysunek: Régis Loisel, Jean-Louis Tripp
Kolor: François Lapierre
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Korekta: Ewa Lipińska
Tytuł oryginalny: Magasin général - Charleston, Les femmes,
Notre-Dame-des-Lacs
Wydawca oryginalny: Casterman
Rok wydania oryginału: 2011/2012/2014
Liczba stron: 280
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-65803-03-0
data wydania: V.2017
Wydanie: I
cena detaliczna: 135 zł

Notre-Dame-Des-Lacs to mała wioska położona pośród kanadyjskich lasów. Jest tak oddalona od cywilizacji, że wydawałoby się, iż zmiany zachodzące w wielkim świecie jej nie dotyczą. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej. Za sprawą wizyty Marie i Jacinthe w Montrealu, a także nowych mieszkańców pochodzących z wielkiego miasta - w spokojne życie w osadzie powoli wkracza prawdziwa rewolucja. Jak wpłynie to na mieszkańców wsi? Jak się w tym wszystkim odnajdą? Czy będą mogli liczyć na wzajemne wsparcie? Czy poczucie wspólnoty przetrwa w Notre-Dame-Des-Lacs?

Trzeci, ostatni tom polskiego wydania zawiera trzy części: „Charlston”, „Kobiety” oraz „Notre-Dame-Des-Lacs”, a także dodatek „Fotografie”."Andrzej Janicki - Napalony na komiks"

Ilustracje: Andrzej Janicki, Liam Sharp
Scenariusze: Andrzej Janicki, Łukasz Chmielewski, Maciej Jasiński,
Tomasz Marciniak, Krzysztof Różański, Jerzy Szyłak
Opracowanie: Maciej Jasiński
Liczba stron: 264
Format: 220x295 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-05-4
Cena okładkowa: 99,90 zł

„Andrzej Janicki - Napalony na komiks" to wyjątkowy album prezentujący prace Andrzeja Janickiego jednego z najważniejszych polskich twórców komiksowych lat dziewięćdziesiątych. To jeden z twórców pisma „Awantura", jeden z filarów magazynu „AQQ", a także współzałożyciel i  zastępca redaktora naczelnego kultowego „Produktu".

W albumie czytelnicy będą mogli znaleźć ponad 170 plansz komiksowych, a także ponad 200 grafik. Wiele z nich była swego czasu prezentowane jedynie na łamach niskonakładowych pism czy zinów, sporo to jednak także materiały premierowe, wcześniej nie publikowane. Jest także część  tekstowa przybliżająca twórczość bydgoskiego grafika, a w niej obszerny materiał przygotowany przez Macieja Jasińskiego oraz tekst Jerzego Szyłaka.

Album zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy."Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 11 - Powrót Baxtera"

Ilustracje: Jerzy Wróblewski
Scenariusz: Andrzej Białoszycki
Liczba stron: 44
Format: 297x210 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: czarno-biały
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-07-8
Cena okładkowa: 24,90 zł

Baxter to rewolwerowiec, który porzucił swoją profesję, założył rodzinę, kupił farmę i postanowił zająć się hodowlą bydła. Jednak nie będzie dane zaznać mu spokojnego życia. Pewnego dnia jedzie do miasteczka sprzedać część swojego stada, a gdy wraca okazuje się, że napadnięto na jego farmę, zamordowano pracowników i uprowadzono ukochaną. Wszystko wskazuje na to, że stoi za  tym ktoś, kto chce się zemścić na Baxterze za jego dawne czyny...


"Red"

Ilustracje: Andrzej Janicki, Michał Śledziński, Jacek Michalski,
Krzysztof Różański
Scenariusz: Maciej Jasiński i Łukasz Chmielewski
Liczba stron: 24
Format: 210x297 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-06-1
Cena okładkowa: 17,95 zł

Red to najlepszy łowca nagród w całej galaktyce. Podejmie się każdego zlecenie i każde, z lepszym lub gorszym skutkiem, wykona. Postać Reda pojawiła się w 2003 roku na łamach pisma „SFera". Jego zabawne przygody nawiązujące do znanych dzieł kina fantastycznego były drukowane w każdym z numerów magazynu. Ten album zbiera wszystkie odcinki serii, które były ponad dekadę temu  drukowane w „SFerze", a także zawiera nowe premierowe historie oraz grafiki narysowane przez Michała Śledzińskiego, Jacka Michalskiego i Krzysztofa  Różańskiego."Prof. Filutek 1985-2003"

scenariusz: Zbigniew Lengren
rysunki: Zbigniew Lengren
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 176 stron
cena detaliczna: 69 zł
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-04-7

Profesor Filutek to elegancki starszy pan. Nosi charakterystyczny staroświecki żakiet i melonik. Jest pogodny, nieco naiwny, a czasem odrobinkę złośliwy. Wciąż pełen energii i ciekawości świata. Jest też niezwykle pomysłowy – na każdy problem znajdzie jakieś niekonwencjonalne rozwiązanie. Jego przygody czasem są nostalgiczne, czasem romantyczne, a zazwyczaj po prostu  wesołe. I ta pogoda ducha profesora Filutka udziela się czytelnikom, czyniąc z tych komiksów działo uniwersalne i ponadczasowe.

Paski z przygodami profesora Filutka oraz jego pieska Filusia ukazywały się w tygodniku „Przekrój" w latach 1948-2003. W niniejszej książce  znajduje się 800 odcinków opublikowanych w „Przekroju" w latach 1985-2003 oraz w książeczkach.

Do książki dołączona jest płyta DVD z filmami animowanymi z cyklu „Profesor Filutek", wyprodukowanymi w latach 1955-1956."Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady"

scenariusz: Anna i Tadeusz Baranowscy
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 96 stron
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-01-6
cena detaliczna: 49,99 zł

Dwoje Fruwaczków - Amadynka i Huzarek - zostają porwani przez złowrogiego Czarnego Ptaszyla, który planuje zawładnąć Kwiatem Zła.  Pozostałe Fruwaczki organizują wyprawę, której celem jest uratowanie porwanych, a następnie także znalezienie nasiona Kwiatu Zła i ukrycie go w bezpiecznym miejscu, gdzie nie zostanie znalezione przez szpiegów Czarnego Ptaszyla.

Tadeusz Baranowski, twórca niezapomnianych komiksów: „Antresolka profesorka Nerwosolka", „Skąd się bierze woda sodowa", „Orient Men" czy „Podróż smokiem Diplodokiem" - tym razem przygotował komiks dla nieco młodszych czytelników, którzy odnajdą w nim niesamowite przygody, przyjaźń i braterstwo, a także odrobinę magii."To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia"

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: V.2017
ISBN: 978-83-65803-02-3
cena detaliczna: 39,99 zł

Osada dzielnych Fruwaczków zostaje zaatakowana przez armię Czarnego Ptaszyla, który chce dostać w swoje ręce nasiono Kwiatu Zła. Prawie wszystkie Fruwaczki trafiają do niewoli, jedynie Amadynce i Huzarkowi udaje się  ukryć przed prześladowcami. Razem z czcigodnym Kakapo układają oni plan  odbicia przyjaciół  z niewoli i powstrzymania Czarnego Ptaszyla.

Tadeusz Baranowski, twórca niezapomnianych komiksów: „Antresolka profesorka Nerwosolka", „Skąd się bierze woda sodowa", „Orient Men" czy „Podróż smokiem Diplodokiem" - tym razem przygotował komiks dla nieco młodszych  czytelników, którzy dzięki tej opatrzonej pięknymi ilustracjami historii  po raz kolejny mogą się przekonać, że najważniejsza jest przyjaźń i wzajemna pomoc, a zło zawsze zostaje ukarane."Kryształowy Miecz - 6 - Miasto wiatrów"

Scenariusz: Kainzow, Jacky Goupil
Rysunek: Boube, Crisse
Kolor: Sébastien Lamirand
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Korekta: Ewa Lipińska
Redaktor tomu: Leszek Kaczanowski
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: L'Epée de cristal: La cité des vents
Wydawca oryginalny: Soleil
Rok wydania oryginału: 2004
Liczba stron: 48
Format: 215 x 290 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-61596-98-1
data wydania: V.2017
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 zł

Wojowniczka Zoria, posiadaczka magicznego Kryształowego Miecza, razem z Argasem zostaje przeniesiona przez potężnego Nugiksisa do zupełnie innego świata. Świata jeszcze bardziej pełnego niebezpieczeństw i wrogich istot. Czy uda im się wrócić do Krainy Niebiańskiego Rogu? Najpierw muszą odnaleźć Nugiksisa w Mieście Wiatrów...


comments powered by Disqus